Urządzanie i użytkowanie lasu

Zajęcia dodatkowe z urządzania lasu

Urządzanie lasu to dziedzina łącząca w sobie elementy wszystkich nauk leśnych, bowiem urządzanie lasu zajmuje się między innymi planowaniem i koordynacją wszelkich zabiegów gospodarczych prowadzonych w leśnictwie. Mimo zabawnej na pierwszy rzut oka nazwy to rozległa i wyjątkowo ważna wiedza dla każdego przyszłego leśnika, a przez wielu nazywana jest nawet królową nauk leśnych.

Zajęcia dodatkowe z urządzania lasu pozwolą wszystkim chętnym na lepsze przyswojenie trudniejszych zagadnień z lekcji, komfortowe i bezstresowe nadrobienie wszelkich zaległości oraz na poszerzenie swojej wiedzy z tego zakresu. Co więcej, w ramach tych zajęć prowadzę dodatkowe przygotowanie uczniów do egzaminu zawodowego oraz konkursów i olimpiad zawodowych.

 

Zajęcia dodatkowe z użytkowania lasu

Użytkowanie lasu to nauka która zajmuje się racjonalnym wykorzystaniem tego co daje nam las od płodów runa leśnego aż po drewno, w taki sposób, by nie naruszyć stabilności ekosystemów leśnych i umożliwić im dalsze niezakłócone istnienie.

W ramach zajęć dodatkowych uczniowie poszerzają swoją wiedzę o nowe fakty, utrwalają i powtarzają materiał z lekcji w celu lepszego zrozumienia trudnych zagadnień oraz otrzymują pomoc w nadrobieniu wszelkich zaległości. Dodatkowo, uczęszczając na zajęcia, masz możliwość lepszego przygotowania się do egzaminów zawodowych oraz konkursów i olimpiad zawodowych.

Rafał Rogowski

Kontakt

Technikum Leśne w Miliczu

Adres:
ul. Kasztelańska 1
56-300 Milicz

tel./fax.
71-3840718

e-mail:
sekretariat@tlmilicz.pl

Sekretariat czynny:
od poniedziałku do piątku
w godzinach 7:30 – 15:30

Aktualności

Wycieczka do Ogrodu Botanicznego

Zebranie

Rozpoczęcie roku szkolnego