Niezbędnik mieszkańca internatu

Podstawowe informacje o naszej placówce:

NIEZBĘDNIK  MIESZKAŃCA  INTERNATU

Podstawowe  informacje o naszej placówce:

Nasz adres: Internat Technikum Leśnego w Miliczu im. prof. Władysława Jedlińskiego Aleja ZHP 1, 56 – 300 MILICZ
Telefony:  71 38 40 900 – internat, 71 38 40 005 oraz 662 299  178 – intendent, 71 38 40 718 wew. 37 – księgowość internatu

 • Zamieszkasz w pokoju 3 –osobowym lub 4 – osobowym.
 • W każdym pokoju jest łazienka – o porządek i czystość w pokoju  i w łazience będziesz musiał (-a) zadbać razem z osobami, z  którymi
 • Potrzebne Ci będą przybory toaletowe, pościel (kołdra, poduszka), bielizna pościelowa (w tym prześcieradło z gumką 90×200) oraz obuwie zmienne np. klapki.
 • Aby zamieszkać w internacie trzeba być zameldowanym na pobyt czasowy, dlatego przywieź ze sobą   Odpis aktu urodzenia – jeśli wcześniej nie zostały dołączony do dokumentacji składanej w sekretariacie.
 • Na spotkaniu organizacyjnym otrzymasz komplet druków i dokumentów, które  wypełnione i podpisane przez rodziców/opiekunów należy przywieźć i dostarczyć opiekunowi grupy  w dniu zakwaterowania  w internacie – m. in.: karta informacyjna, kontakt z rodzicami.
 • Odpłatność za wyżywienie w stołówce wynosi 20.00 zł /dzień, miesięczna odpłatność za miejsce w internacie wynosi 120.00 zł (obowiązujące stawki mogą ulec zmianie).
 • Opłaty za internat i za wyżywienie należy wpłacać na konto:

Technikum Leśne w Miliczu im. prof. Władysława Jedlińskiego,  ul. Kasztelańska 1,  56 – 300 Milicz
NBP  O/ Wrocław
90 1010 1674 0089 4713 9134 0000
do 10 dnia każdego miesiąca z góry.

 • Do domu możesz wyjeżdżać co tydzień.  Jeśli mieszkasz daleko możesz zostawać w internacie w wyznaczone weekendy  po uprzednim zgłoszeniu wychowawcy zamiaru pozostania.
 • Jeśli zachorujesz w domu bądź nie będziesz mógł przyjechać do internatu po weekendzie, zadzwoń aby zgłosić nieobecność i odpisać koszty za wyżywienie podczas nieobecności. Podstawą zwrotu kosztów za wyżywienie jest zdanie odpisanych bloczków po powrocie do internatu.
 • Może się zdarzyć, że zachorujesz w internacie i będziesz musiał pójść do przychodni w Miliczu, przywieź ze sobą we wrześniu wypełniony formularz z danymi przychodni, w której jesteś  zarejestrowany (pieczęć nagłówkowa placówki podstawowej opieki medycznej).  W leki  przeciwbólowe powinieneś/powinnaś być zaopatrzony(-a)  we własnym zakresie.
 • Jeśli przywieziesz do internatu pieniądze oddaj je do depozytu u wychowawcy – będą bezpieczne, inne  cenne przedmioty ( np. telefony komórkowe) noś zawsze przy sobie. Internat nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy pozostawione bez opieki w niezamkniętym pokoju.
 • Dbaj o powierzony Ci sprzęt, miejsce w którym będziesz mieszkać, bo naprawa lub odnowienie/odkupienie zniszczonego wyposażenia obciąży kosztami Twoich rodziców/opiekunów.
 • W pokoju, w którym zamieszkasz czeka na Ciebie wydzielone miejsce do nauki i wypoczynku. Mamy nadzieję, że wykorzystasz te warunki do intensywnej nauki. Jeśli będziesz chciał(-a) aktywnie odpocząć w czasie wolnym i zrealizować swoje zainteresowania, możesz skorzystać z oferty zajęć dodatkowych w szkole i w internacie oraz z urządzeń sportowo-rekreacyjnych znajdujących się w placówce.

 

Twoja aklimatyzacja w internacie, bezpieczeństwo, dobre samopoczucie – to sprawy najważniejsze dla Ciebie, dla Twoich Rodziców i dla nas –  Twoich nowych opiekunów! Jeśli poczujesz, że ktoś Ci dokucza, że jesteś obiektem czyjegoś nie odpowiadającego Ci zachowania, z czymś sobie nie radzisz – nie czekaj! zgłoś to od razu wychowawcy, poproś o pomoc!

Oczekujemy na częste kontakty osobiste/telefoniczne z Twoimi rodzicami.

 

 Czekamy na Ciebie i Twoich rodziców/opiekunów w niedzielę  3 września 2023 r. od godz. 14.30  

Kontakt

Technikum Leśne w Miliczu

Adres:
ul. Kasztelańska 1
56-300 Milicz

tel./fax.
71-3840718

e-mail:
sekretariat@tlmilicz.pl

Sekretariat czynny:
od poniedziałku do piątku
w godzinach 7:30 – 15:30