Niezbędnik mieszkańca internatu

Podstawowe informacje o naszej placówce:

Nasz adres:
Internat Technikum Leśnego w Miliczu
ul. Aleja ZHP 1
56-300 MILICZ

Telefon:
71 38 40 900 – internat,
71 38 40 005 – intendent,
71 38 40 718 wew. 37 – księgowość internatu

Zamieszkasz w pokoju 3- lub 4-osobowym.

W każdym pokoju jest łazienka – o porządek i czystość w pokoju  i w łazience będziesz musiał (-a) zadbać razem z osobami, z  którymi  zamieszkasz.

Potrzebne Ci będą przybory toaletowe, środki higieny osobistej, pościel (kołdra, poduszka), bielizna pościelowa oraz obuwie zmienne np. klapki.

Aby zamieszkać w internacie, trzeba być zameldowanym na pobyt czasowy, dlatego przywieź ze sobą  zaświadczenie potwierdzające stałe miejsce zameldowania oraz kopię Odpisu aktu urodzenia

Prosimy, abyś z rodzicami wypełnił Kartę informacyjną wychowanka i dostarczył ją opiekunowi grupy w dniu zakwaterowania w internacie.

Odpłatność za wyżywienie w stołówce wynosi 17.00 zł /dzień, miesięczna odpłatność za miejsce w internacie wynosi 120.00 zł (obowiązujące stawki mogą ulec zmianie). Podczas kwaterowania Twoi rodzice/opiekunowie otrzymają do podpisania umowę regulującą zasady płatności.

Opłaty za internat i za wyżywienie należy wpłacać na konto:

Technikum Leśne w Miliczu  ul. Kasztelańska 1  56 – 300 Milicz
NBP  O/ Wrocław

90 1010 1674 0089 4713 9134 0000

do 10 dnia każdego miesiąca z góry.

Do domu możesz wyjeżdżać co tydzień, jeśli mieszkasz daleko możesz zostawać w internacie w wyznaczone weekendy po uprzednim zgłoszeniu wychowawcy zamiaru pozostania.

Jeśli zachorujesz w domu bądź nie będziesz mógł przyjechać do internatu po weekendzie, zadzwoń, aby odpisać zwrot kosztów za wyżywienie.

Może się zdarzyć, że zachorujesz w internacie i będziesz musiał pójść do przychodni w Miliczu. Przywieź ze sobą we wrześniu wypełniony formularz z danymi przychodni, w której jesteś zarejestrowany (pieczęć nagłówkowa placówki podstawowej opieki medycznej).  W leki przeciwbólowe powinieneś/powinnaś być zaopatrzony(-a)  we własnym zakresie.

Jeśli przywieziesz do internatu cenne przedmioty (np. telefony komórkowe, komputer, aparat ) noś je przy sobie (internat nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy pozostawione bez opieki w niezamkniętym pokoju).

Dbaj o powierzony Ci sprzęt, miejsce, w którym będziesz mieszkać, bo naprawa lub odnowienie/odkupienie zniszczonego wyposażenia obciąży kosztami Twoich rodziców/opiekunów.

W pokoju, w którym zamieszkasz, czeka na Ciebie wydzielone miejsce do nauki i wypoczynku. Mamy nadzieję, że wykorzystasz te warunki do intensywnej pracy. Jeśli będziesz chciał(-a) aktywnie odpocząć w czasie wolnym, rozwinąć swoje pasje, możesz skorzystać z oferty zajęć dodatkowych w szkole i w internacie oraz  z urządzeń sportowo-rekreacyjnych znajdujących się w placówce.

Twoja aklimatyzacja w internacie, bezpieczeństwo, samopoczucie – to sprawy najważniejsze dla Ciebie, dla Twoich Rodziców i dla nas –  Twoich nowych opiekunów! Jeśli poczujesz, że ktoś Ci dokucza, że jesteś obiektem czyjegoś nieodpowiadającego Ci zachowania, z czymś sobie nie radzisz – nie czekaj! Zgłoś to od razu wychowawcy, poproś o pomoc!

Liczymy na częste kontakty osobiste/telefoniczne z Twoimi rodzicami. 

Do zobaczenia!

Kontakt

Technikum Leśne w Miliczu

Adres:
ul. Kasztelańska 1
56-300 Milicz

tel./fax.
71-3840718

e-mail:
sekretariat@tlmilicz.pl

Sekretariat czynny:
od poniedziałku do piątku
w godzinach 7:30 – 15:30

Aktualności

|

Nabór na partnera Technikum Leśnego w Miliczu im. prof. Władysława Jedlińskiego

|

Miejsca parkingowe w czasie obchodów 60-lecia Technikum Leśnego w Miliczu im. prof. Władysława Jedlińskiego

|

Zapraszamy na o uroczyste obchody Jubileuszu 60-lecia szkoły