W Postolinie ze Szkolnym Kołem Turystycznym

W dniu 08.10.2020 r. w ramach Szkolnego Kółka Turystycznego działającego w internacie uczniowie klas II wraz z opiekunem Panią Małgorzatą Cichocką-Dębek odwiedzili Postolin. 

Była to wyprawa rowerowa. Pogoda i świetne humory dopisywały uczestnikom. Jechaliśmy na spotkanie z Panem Mariuszem Nowakiem, podleśniczym Nadleśnictwa Milicz, który na co dzień pracuje również w Postolinie. I to On był naszym przewodnikiem po najciekawszych miejscach tej historycznej miejscowości- za co serdecznie dziękujemy!

Najpierw zatrzymaliśmy się przy niegdyś ewangelickim kościele. Uwagę do dzisiaj zwraca ciekawa konstrukcja architektoniczna wykorzystująca tzw. pruski mur. Następnie pojechaliśmy zwiedzić zabytkowy park z egzotycznymi drzewami, który istnieje od XIX w. i ma powierzchnie 5,2 ha. Rośnie tam 40 gatunków drzew z różnych zakątków świata m. in..: czeremcha amerykańska, dereń jadalny, kłek amerykański czy cyprysik groszkowy. W środku parku można jeszcze zobaczyć ruiny małego pałacyku.

Potem, ścieżką przyrodniczą, pojechaliśmy do starego głazu narzutowego z czasów polodowcowych. Po drodze Pan podleśniczy wyjaśnił nam, dlaczego nie usuwa się niektórych pozostałości po wycinkach w lasach.

Do internatu wróciliśmy ciekawą trasą krajobrazową.

Zapraszamy do zobaczenia trasy w obiektywie Kacpra Kromera.

tekst: Małgorzata Cichocka- Dębek i Wojciech Witczak