W marcu w internacie…

Zarażamy pasjami

1 marca odbył się II Przegląd Pasji i Zainteresowań pod nazwą „Zarażeni pasją.” W tegorocznym przeglądzie wzięło udział 10 uczestników. Różnorodność  zainteresowań zaskoczyła dużą grupę oglądających. Uczestnicy perfekcyjnie przygotowali się do zaprezentowania swego hobby. Werdyktem publiczności zwyciężył Kacper Wencławiak, który podzielił się bogatą wiedzą z paleozoologii i zdobył nagrodę główną- statuetkę. Swoim wystąpieniem zachwyciła także Zosia Molecka w dziedzinie muzyka(prezentacja instrumentu: saksofon oraz umiejętność gry). Niespotykane wrażenie wywarło zaprezentowanie przez Oliwiera Drożdża swego zainteresowania, jakim jest sokolnictwo, który wystąpił z żywym eksponatem – jastrzębiem . Po raz pierwszy mogliśmy obejrzeć i usłyszeć od Filipa Hofmana o szermierce. W ubraniu szermierza i właściwym orężem (szpady) uczestnik zaprezentował elementy starć z przeciwnikiem. Wszyscy uczestnicy z zaangażowaniem opowiadali i dzielili się swoją pasją. Wszyscy zatem zostali wyróżnieni upominkami. Bardzo dziękujemy i zapraszamy do przeglądu fotografii.

W II Przeglądzie Pasji i Zainteresowań udział wzięli:

1.Kacper Wencławiak Ib (paleozoologia)

2.Katarzyna Warszewska IIa (muzyka-wokal)

3.Zofia Molecka IIa (muzyka,instrument-saksofon)

4.Alicja Szymańska Ib (piłka siatkowa)

5.Roksana Kowalczyk Ib(muzyka, instrument-gitara, projekty plastyczne)

6.Julia Szkarłat Ia (jeździectwo)

7.Filip Kazek Ia (zoologia-ptactwo ozdobne)

8.Oliwier Drożdż Ib (sokolnictwo)

9.Filip Hofman Ib (szermierka)

10.Mateusz Adamczewski III c (fotografia przyrody)

8 marca- Dzień Kobiet

W atmosferze wyśmienitej, kabaretowej zabawy przygotowanej przez chłopców ( scenka rodzajowa, piosenki, tańce) dziewczęta z internatu przeżyły ten wyjątkowy dzień w roku. Osłodą były batony Mars, którymi z ozdobnego kosza częstowali pomysłodawcy i wykonawcy obchodów tegoż święta. Słodycze otrzymały także panie wychowawczynie, panie woźne i panie kucharki.

Wizyta w „Starej Rzeźni”

15 marca grupa wychowanków (ok.40 osób), pod opieką mgr Marii Dziedzic i mgr Elżbiety Domańskiej udała się do Centrum Spotkań „Stara Rzeźnia” w Miliczu, aby obejrzeć wystawę fotograficzną „ Portrety inspirowane historią”. O wystawionych pracach opowiadała autorka projektu pani Anna Sobolewska, która prowadzi grupę fotograficzną FotoAmator w milickim Ośrodku Kultury. Z ciekawością wysłuchaliśmy, jakie postacie historyczne zainspirowały amatorów fotografii do zaprojektowania i wykonania swoich prac. Wystawę można obejrzeć jeszcze do końca marca. POLECAMY!