Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

10 października obchodzimy  Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. To międzynarodowy dzień globalnej edukacji w zakresie zdrowia psychicznego i wsparcia osób borykających się z różnymi dolegliwościami natury psychicznej.

Nasza społeczność internatowa także włączyła się w podejmowanie inicjatyw promujących zdrowie psychiczne oraz uświadamiających jego wpływ na życie człowieka. 

Na korytarzach pojawiły się liczne cytaty motywacyjne, które mają zachęcić uczniów do refleksji i przemyśleń oraz wzbudzić motywację do działania i stawienia czoła przeciwnościom losu.

Z informacji znajdującej się w holu internatu można dowiedzieć się, jak wzmocnić swoją kondycję psychiczną, jak poprawić sobie nastrój, jak zatroszczyć się o siebie, by minimalizować ryzyko zaburzeń psychicznych. Młodzież miała możliwość też podzielenia się swoimi pomysłami na to, co dodaje im otuchy, nadziei, pomaga, uspokaja w sytuacjach trudnych. Na listkach każdy mógł wpisać swoje propozycje, które mogą stać się inspiracją dla kolegów i koleżanek. Stworzyliśmy jesienne drzewko z mądrymi, pożytecznymi sposobami na troski i smutki dnia codziennego.

Dzięki akcji promującej zdrowie psychiczne wiemy, że równowaga emocjonalna jest podstawą naszej skuteczności, zaradności i radości z życia, a nadmiar nagromadzonych negatywnych emocji potrafi zniszczyć nasze życie, relacje i przede wszystkim nasze zdrowie. 

Dlatego pamiętamy, że w sytuacjach trudnych  zawsze możemy liczyć w internacie na wsparcie psychologa i wychowawców.

Zwrócenie się o pomoc to nie powód do wstydu, lecz do dumy i wdzięczności za to, że chcemy i potrafimy zaopiekować się sobą.