Pytania i odpowiedzi

Poniżej zamieszczamy pytania od stron zainteresowanych udziałem w przetargu i odpowiedzi Dyrektora Technikum Leśnego.

1. W nawiązaniu do informacji dotyczących oferty na: „DOSTAWA FABRYCZNIE NOWEGO SAMOCHODU 9-MIEJSCOWEGO Z HOMOLOGACJĄ FABRYCZNĄ DLA TECHNIKUM LEŚNEGO W MILICZU” chciałbym zapytać czy w wyposażeniu samochodu zamiast: „- radio z czytnikiem CD + instalacja głośnikowa” dopuszczalne jest radio z instalacją głośnikową i innym rodzajem odbioru treści zewnętrznych np. czytnik kart SD lub gniazdo USB?

 

Odpowiedź: W zamian za radio z czytnikiem CD + instalacja głośnikowa  zamawiający dopuszcza radio  określone w Państwa zapytaniu  wraz z nagłośnieniem i dodatkowym osprzętem.

 

 

2. Czy zamawiający dopuszcza w zamian za radio z czytnikiem CD + instalacja głośnikowa, radio:

– radio “RSD 2000” 2-DIN z głośnikami w kabinie kierowcy i w przestrzeni pasażerskiej (brak CD)
– radio AM/FM “RSD 2000” 2-DIN
– zintegrowany zestaw głośnomówiący Bluetooth
– 4,3 – calowy monochromatyczny wyświetlacz LCD
– czytnik kart SD
– wejście AUX/IN, USB
– system głośników z pięcioma głośnikami z przodu i ośmioma głośnikami z tyłu

 

Odpowiedź: W zamian za radio z czytnikiem CD + instalacja głośnikowa  zamawiający dopuszcza radio  określone w Państwa zapytaniu  wraz z nagłośnieniem i dodatkowym osprzętem.

 

 

3. W nawiązaniu do ogłoszonego ponownie przez Państwa przetargu proszę o informację co rozumiecie Państwo pod pojęciem: – dogrzewacz elektryczny PTC?

 

Odpowiedź: Ogrzewanie PTC – nagrzewnica PTC ma zapewnić (nawet przy zimnym starcie silnika) w układzie  ogrzewania dodatkowe elektryczne ogrzewanie. Źródłem zasilania jest instalacja elektryczna pojazdu.

 

 

4. Czy w momencie wygrania przetargu i podpisywania umowy, STRONY mogą podpisać również załącznik OWS (OGÓLNE WARUNKI SPRZEDAZY) – zgodny ze standardami?

 

Odpowiedź: Zamawiający dopuszcza podpisanie, jako załącznika, OWS (Ogólne Warunki Sprzedaży) w przypadku wyboru dostawcy.

 

5. Czy dopuszczą Państwo w postępowaniu nr „DOSTAWA FABRYCZNIE NOWEGO SAMOCHODU 9 MIEJSCOWEGO Z HOMOLOGACJĄ FABRYCZNĄ DLA TECHNIKUM LEŚNEGO W MILICZU”  – samochód spełniający parametr: „klimatyzacja sterowana ręcznie z przodu i z tyłu (nawiewy samolotowe) oraz dodatkowe ogrzewanie przestrzeni pasażerskiej (niezależne ogrzewanie postojowe, 2 nagrzewnice, nawiewy w podłodze pod fotelami)” zamiast „klimatyzacji dla kierowcy i pasażera przynajmniej półautomatycznej”

 

Odpowiedź:  Zamawiający nie dopuszcza ręcznego sterowania klimatyzacją. Sterowanie klimatyzacją określono jednocześnie w SIWZ zarówno dla kierowcy jak i przestrzeni pasażerskiej, jako co najmniej półautomatyczną.