Patriotyczny listopad

Listopad to nie tylko jesienna aura, ale to przede wszystkim czas, w którym nasza myśl szczególnie często zwraca się ku rocznicy odzyskania niepodległości. Znaków pamięci nie zabrakło i w przestrzeni szkolnej wspólnoty.

11 listopada zgromadziliśmy się na Mszy świętej w intencji ojczyzny. Wprawdzie online, ale gromadziliśmy się także, by odśpiewać hymn narodowy.

W listopadowy wieczór dziewczęta z klas pierwszych udały się na spacer do miejsc pamięci narodowej. Pod Pomnikiem Sybiraka, Wincentego Witosa, przy Pomniku Wdzięczności, na Skwerze Żołnierzy Wyklętych oraz pod Krzyżem Solidarności zapaliły znicze i oddały hołd tym, którzy w różnym czasie walczyli o wolną Ojczyznę.

Nie zabrakło też artystycznych akcentów na polską nutę. Z okazji 100+1 rocznicy odzyskania niepodległości od 13. 11 można było oglądać przygotowaną przez Panią Krystynę Mielnik i Koło ARS wystawę okolicznościową „W czerwieni i bieli”. Przedstawia ona nie tylko wielkich Ojców Niepodległości i naszą trudną drogę do wolności, ale także sięga w przyszłość – można było bowiem wpisać swoje życzenia dla Ojczyzny.

We wtorek, 23 listopada, w auli szkolnej odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Niepodległości. W apelu udział wzięły delegacje klas oraz Dyrekcja szkoły. W programie słowno-muzycznym wystąpiła grupa uczniów, która została przygotowana przez panie Elżbietę Domańską i Marię Dziedzic.

Radości z niepodległości!