Konkurs- Dyktando Zimowe

Czym można zająć się w domowym zaciszu w czasie nadchodzących ferii? Na przykład udowodnić znajomość ortografii i oddać się rywalizacji o klocki, książki i inne nagrody! Do ciekawej zabawy pod nazwą Dyktando Zimowe zachęca serwis internetowy Dyktanda.pl.

Zamysłem Dyktanda Zimowego jest dostarczenie uczniom, a także dorosłym, pożytecznej rozrywki idącej w parze ze zdobywaniem i utrwalaniem praktycznej wiedzy. Do tego dołączono pierwiastek rywalizacji o liczne nagrody. 

Konkurs rozpocznie się równocześnie z początkiem przerwy świątecznej w szkołach (23.12.2020 r.) i potrwa aż do końca ferii, czyli do niedzieli 17 stycznia 2021 r. W tym czasie w portalu będą sukcesywnie pojawiać się następne dyktanda konkursowe. Łącznie przewidziano ich 100! Za uzupełnienie każdego dyktanda konkursowego użytkownik serwisu będzie otrzymywał punkty. Nagradzana będzie poprawność udzielanych odpowiedzi, a także czas rozwiązania dyktanda – im szybciej (a przy tym poprawnie), tym więcej punktów zostanie przyznanych.

Suma punktów będzie przedstawiana w rankingu, który wyłoni laureatów. Nagrody rzeczowe otrzyma aż 20 uczestników! Osoby, które uplasują się na podium będą mogli wybrać zestawy LEGO oraz poduszki relaksacyjne z oferty Relaksacyjne.pl. Nagrodami za uplasowanie się na miejscach 4-6 będzie wybrana poduszka relaksacyjna oraz książka. Z kolei uczestnicy, którzy uplasują się na miejscach 7-20, otrzymają książki od sponsorów. Organizator zadbał o to, aby żaden z uczestników nie został bez nagrody. Każdy, kto zdecyduje się wziąć udział w Dyktandzie Zimowym, otrzyma 30-dniowy dostęp próbny do portalu Legimi.

Dyktanda w serwisie Dyktanda.pl rozwiązuje się poprzez uzupełnianie wskazanego tekstu zgodnie z zasadami ortografii, wstawiając w poszczególne słowa odpowiedniej formy zapisu głosek: u/ó, h/ch/ rz/ż. Duże zainteresowanie serwisem jednoznacznie wskazuje, że jest to wygodny i skuteczny sposób utrwalania wiedzy. Chętnie korzystają z niego zarówno młodsi uczniowie, jak i licealiści, a także dorośli.

Konkurs odbywa się wyłącznie przez internet, a uczestnictwo w nim jest bezpłatne. Zachęcamy do rejestrowania się w serwisie Dyktanda.pl i do uczestniczenia we wspólnej zabawie w ramach Dyktanda Zimowego.

Dołączyć do konkursu można pod adresem: https://dyktanda.pl/konkursy/dyktando-zimowe