Hubertus 2022

Jak co roku w listopadzie odbył się w naszej szkole Konkurs Wiedzy Łowieckiej Hubertus 2022. Wcześniej odbyły się szkolne eliminacje dla wszystkich chętnych. W dniu 7 listopada w auli zebrały się klasy pierwsze i drugie, aby kibicować uczestnikom, którzy zakwalifikowali się do konkursu. Byli to: Dawid Kalinowski kl IV D, Maksymilian Buraczewski kl IV A, Alicja Szymańska kl II B, Adrian Trzuskowski kl IV C, Wiktor Wolf kl IV A, Maciej Calów kl III B, Hubert Staniewski kl II B, Bartosz Federowicz kl IV D, Wiktor Majewski kl III A, Marcel Tomkiewicz kl IV B.

Uczniowie odpowiadali na pytania teoretyczne dotyczące biologii zwierzyny, gwary łowieckiej, terminów polowań, rozpoznawali eksponaty i sygnały myśliwskie grane przez naszych sygnalistów szkolnych i mgr inż. Rafała Rogowskiego. Najlepszym zawodnikiem, który odpowiedział bezbłędnie na wszystkie pytania był Dawid Kalinowski. W wyniku dogrywek o następne miejsca klasyfikacja przedstawiała się następująco:

I miejsce Dawid Kalinowski

II miejsce Maksymilian Buraczewski

III miejsce Hubert Staniewski

IV miejsce Bartosz Federowicz

V miejsce Adrian Trzuskowski

Uczniowie otrzymali w nagrodę książki o tematyce myśliwskiej.

W przeprowadzeniu konkurs pomagali uczniowie: Roksana Kowalczyk, Malwina Górna, Zuzanna Barczak, Agata Cegła, Balaga Martyna.

Dokumentację fotograficzną wykonał Kamil Kamiński z kl II B

Konkurs przygotowała Pani Salomea Bienkiewicz, z pomocą Pana Rafała Rogowskiego, Łukasza Kontowskiego.

 

Obraz Kris z Pixabay