Dzień Patrona 2024 i III Turniej Międzyklasowy o Klupę prof. Władysława Jedlińskiego

Dnia 27 maja 2024 roku obchodziliśmy kolejny Dzień Patrona. Dzień ten zaczął się uroczystym apelem podczas którego wysłuchaliśmy przemówienia Pani dyrektor mgr Justyny Żarczyńskiej oraz biografii prof. Władysława Jedlińskiego odczytanej przez ucznia Mikołaja Frydrycha z klasy IIC.

Z tej okazji rozegraliśmy Turniej Międzyklasowy o Klupę prof. Władysława Jedlińskiego. Celem turnieju było uczczenie pamięci naszego patrona, zasłużonego leśnika, naukowca i nauczyciela akademickiego, prof. Władysława Jedlińskiego i wyłonienie zwycięskiej klasy ale przede wszystkim integracja oraz wspólna zabawa. W ramach rywalizacji członkowie klas zmierzyli się w pięciu konkurencjach sprawdzających znajomość sylwetki prof. Władysława Jedlińskiego i historii szkoły a także wiedzę i umiejętności leśne oraz sprawność fizyczną, a były nimi:


I. „Konkurs wiedzy o prof. Władysławie Jedlińskim i Historii TL w Miliczu” nad którym opiekę objął mgr Grzegorz Panek,
II. „Sztafeta Znawców drewna” która przebiegała pod okiem mgr Agnieszki Krzywdy,
III:
klasy I – „Dendrologiczna Ciuciubabka” nad którą czuwała mgr Anna Szynkiewicz-Wronek,
klasy II – “Próba Młodego Entomologa” którą poprowadziła mgr Salomea Bienkiewicz,
klasy III – „Podchody Dendrometryczne” pod opieką mgr. Rafała Rogowskiego,
klasy IV – „Wyzwanie Drwala” pod czujnym okiem Kierownika praktycznej nauki zawodu mgr. Krzysztofa Salaty oraz mgr. Ernesta Wronka,
IV. „Wiedza drewnem się toczy” nad którymi opiekę objął cały Zespół Przedmiotów Zawodowych.

O zwycięstwie w turnieju decydowała łączna liczba zebranych przez klasy punktów we wszystkich czterech konkurencjach. Główną nagrodą turnieju jest Klupa prof. Władysława Jedlińskiego, wykonana z drewna sosnowego klupa wzorowana na drewnianych klupach, które były praformą tych współczesnych, a stosowanych na ziemiach polskich nierzadko jeszcze w XX wieku, a więc w latach działalności naszego Patrona.

Jest to trofeum przechodzenie, które co roku trafia do klasy zwycięzców i pozostaje ich własnością aż do kolejnego turnieju w którym to ponownie staje się przedmiotem wygranej. Na listwie klupy co roku zwycięska klasa wypala swój podpis w postaci oznaczenie klasy i roku zwycięstwa oraz nazwiska wychowawcy co stanowi swoistą kronikę tego turnieju.

Laureatami konkursu zostali uczniowie klasy IA i to do ich klasy powędrowała klupa prof. Władysława Jedlińskiego oraz pozostałe nagrody. Na podium znaleźli się także uczniowie klasy IIB (na miejscu II) oraz klasy IVA (na miejscu III).

Konkurs został zorganizowany przez Nauczycieli przedmiotów zawodowych i jak co roku okazał się wielkim sukcesem i okazją na dostarczenie naszym uczniom, oraz członkom grona pedagogicznego, ogromnej porcji zabawy i zdrowej rywalizacji.
Szczególne podziękowania kierujemy do mgr. Rafała Rogowskiego i mgr Agnieszki Krzywdy za opracowanie i czuwanie nad przebiegiem całego turnieju.

Zwycięzcom gratulujemy w imieniu całej społeczności szkolnej i już nie możemy się doczekać kolejnego turnieju !

Zdjecia: Kamil Kamiński