Dzień otwarty szkoły 2022

W sobotę 2 kwietnia odbył się w Technikum Leśnym w Miliczu im. prof. Wł. Jedlińskiego dzień otwarty, oczekiwany tym bardziej, że pierwszy po pandemicznych ograniczeniach. Cieszymy się, że tak licznie odwiedzili nas Państwo w gmachu hrabiego Maltzana, który także przechadzał się pośród nas, oprowadzając po dawnym pałacu, w którym dzisiaj mieści się nasza szkoła. Zapraszamy do zapoznania się z relacją z wydarzenia.

Punktualnie o godz. 10:00 dyrektor szkoły Pani Justyna Żarczyńska powitała przybyłych kandydatów z rodzicami, nauczycieli, uczniów i absolwentów, którzy także gościli w dawnej swojej szkole. Przedstawiła profil placówki, następnie wicedyrektor szkoły Pani Joanna Ungurian przypomniała zasady rekrutacji, kierownik praktycznej nauki zawodu Pan Krzysztof Salata barwnie opowiedział o praktycznych stronach zdobywania szlifów leśnika. Głos zabrał – jako absolwent, rodzic i przedstawiciel pracodawcy, czyli Lasów Państwowych, współorganizujących praktyki szkolne – nadleśniczy Nadleśnictwa Milicz Pan Marcin Calów. Kilka słów do swoich młodszych przyszłych kolegów w imieniu Samorządu Szkolnego skierowali jego Przewodniczący Jakub Hajduk i Zastępca Weronika Koziarska. Obydwoje wskazali na różnorodne powody, jakimi można się kierować wybierając szkołę- od kontynuowania rodzinnych tradycji, po szukanie miejsca na rozwój swoich pasji. I Ich prezentacji służyła mniej formalna część dni otwartych, którą otworzył pokaz mody leśnej- mundur odświętny, codzienny, wreszcie strój do prac w lesie.

Na odwiedzających poza możliwością zwiedzenia pracowni, czekały liczne atrakcje: pokaz pracy pilarką, szkolne kajaki i rowery, tarcze i łuki przygotowane przez sekcję łuczniczą, wreszcie możliwość spróbowania szkolnej kuchni – przygotowano bigos i grochówkę oraz pyszne ciasta. Na zakończenie swoje drzwi otworzył szkolny internat i można było zobaczyć miejsce, które tętni życiem, gdy zamilkną szkolne dzwonki. Jak zwykle, szybko się kończy to, co dobre.

Zapraszamy do obejrzenia Dni otwartych w obiektywie Kamila Kamińskiego i do zobaczenia we wrześniu w szkolnych murach!