Noc w pałacu Maltzanów – wydarzenie edukacyjne

Słoneczna październikowa niedziela (11.10.) zgromadziła na szkolnym dziedzińcu Technikum Leśnego w Miliczu, jak na obecne okoliczności bardzo liczną grupę osób pragnących zwiedzić, zobaczyć po raz pierwszy wnętrza rodowego pałacu Maltzanów.

Informacje o tym wydarzeniu docierają do coraz odleglejszych stron Dolnego Śląska i ościennych województw. Z zaciekawieniem i ogromnym zainteresowaniem historycznym zwiedzający wsłuchiwali się w przekazy słowne dopasowane do wybranych miejsc pałacu. W roli przewodniczek wystąpiły panie Jolanta Cwenar i Maria Dziedzic.

Z grupy często padały pytania dotyczące autentyczności prezentowanych przedmiotów i elementów wyposażenia. Na zakończenie spaceru po pałacowych wnętrzach uczestnicy wydarzenia otrzymali bony uprawniające do odbioru nagród rzeczowych ufundowanych przez organizatorów Dni Karpia (po uprzednim zalogowaniu się na stronie Dni Karpia w terminie 7 dni od daty wydarzenia).

“Noc w pałacu Maltzanów” była szóstą już z kolei “Nocą”, która pomimo pandemii cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem.

Do zobaczenia za rok.