LICZY SIĘ KAŻDA POMOC

– NA SPOŁECZNOŚĆ SZKOLNĄ TECHNIKUM LEŚNEGO ZAWSZE MOŻNA LICZYĆ! 

Co roku w okresie zimowym wspieramy działalność schroniska dla zwierząt w Krotoszynie. W lutym grupa wolontariuszek przeprowadziła w internacie i w szkole wśród uczniów i pracowników zbiórkę datków na  potrzeby podopiecznych schroniska. W marcu do piesków trafiła również zebrana przez młodzież karma oraz koce i kołdry. Na potrzeby bezdomnych czworonogów przeznaczono również kilkanaście kompletów pościeli, wycofanej z użycia w internacie.

W imieniu wolontariuszy ze schroniska oraz ich czworonożnych podopiecznych składamy serdeczne podziękowania dziewczętom z I klasy za przeprowadzenie zbiórki, wychowawcom w internacie, paniom z obsługi i administracji oraz wszystkim darczyńcom za udział w naszej zbiórce! Tym razem nasza wyjątkowa hojność pozwoliła na zakup obroży przeciw pchłom, które są w schronisku bardzo potrzebne. 

Wcześniej w styczniu uzbieraliśmy w internacie kolejną Górę Grosza. Od lat wspieramy działalność fundacji “Towarzystwo Nasz Dom” i odpowiadamy na jej apel.  Wspomagamy w ten sposób dzieło pomocy dzieciom wychowującym się w rodzinach zastępczych oraz przebywających w domach dziecka.  Tutaj również społeczność szkolna nie zawiodła, uzbierano ponad trzysta złotych. Po dokładnym przeliczeniu “co do grosza” i spakowaniu, monety zostały wysłane w lutym do fundacji aby ponownie zasilić fundusz pomocy dzieciom. 

Za tę zbiórkę również bardzo DZIĘKUJEMY!