DZIEŃ KOBIET 2020

W dniu 11 marca 2020 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Kobiet, przygotowany przez Panie Bożenę Smerekę i Joannę Gamrot.
Na wstępie prowadzący, tj. Marcel Kruszyk i Piotr Włodarczyk z klasy III b przywitali wszystkich zgromadzonych w szkolnej auli, po czym zaprosili publiczność do wysłuchaniu mini koncertu oraz obejrzenia skeczu. W koncercie wzięli udział następujący uczniowie: Maciej Kempiński z klasy III b i Karol Nowak klasa II a, którzy recytowali dla Pań wiersze, Krzysztof Lubryka i Łukasz Dera klasa I b, którzy uświetnili apel swą grą na instrumentach oraz Patrycja Mołodecka z klasy III a, która przypomniała zgromadzonym w auli Panom, że Oni również mają swoje święto przypadające na 10 marca. W dalszej części młodzi artyści sparafrazowali skecz “Tłumacz języka kobiecego” kabaretu Smile. W postać małżonki wcieliła się Gabriella Kasprzyk z klasy I d, mężem był Szymon Gawryś z klasy III b, natomiast rolę tłumacza odegrał Damian Tokarz z klasy IV a. Na zakończenie tej części prowadzący złożyli wszystkim Paniom życzenia oraz wręczono drobne upominki.

Po części artystycznej przyszedł czas na przeprowadzenie konkursu ” Mniej, czy więcej “, zorganizowanego przez Panią Bożenę Smerekę. Konkurs był poprzedzony ankietą zawierającą pytania adresowane do uczennic naszej szkoły. W konkursie wzięło udział czterech uczniów, tj, Kamil Gałęcki i Mateusz Schabiński z klasy III a oraz Jan Cybulski i Oskar Galas z klasy IV a, których zadaniem było wytypowanie jaki % dziewcząt mógł odpowiedzieć na poszczególne pytania zadane w ankiecie. Zwycięską drużyną okazali się uczniowie z klasy IV a. Zarówno zwycięzcy jak i przegrani otrzymali upominki przygotowane przez Panią Bożenę Smerekę.

Jednocześnie ogłoszono również rozstrzygnięcie konkursu na Mistrza Savoir – vivre klas czwartych, którym w roku szkolnym 2019/2020 został uczeń klasy IV b Konrad Kustosz. Serdecznie gratulujemy !!!

Apel został zwieńczony występem Damiana Tokarza , który wcielił się w postać Eugeniusza Bodo.

fot. Konrad Kustosz