POPOŁUDNIE Z NOWELAMI POLSKIMI

27 listopada w galeryjce naszej szkoły odbyło się popołudniowe czytanie fragmentów nowel polskich, decyzją Polaków wybranych do narodowego czytania. Było to kolejne już spotkanie z cyklu „Cała Polska czyta…” zainicjowane przez nauczycielkę języka polskiego- Katarzynę Rajewską, która wraz z innymi nauczycielami z zespołu humanistycznego postanowiła zorganizować spotkanie z książką.
Pani Rajewska poprowadziła ponadto czytanie wyjaśniając i dopowiadając niektóre wątki. Gości witali Kornelia Łuczak i Jacek Pasławski. Wśród gości znaleźli się- dyrektor szkoły- pani J. Żarczyńska, wicedyrektor – pani J. Ungurian oraz przedstawiciel Rady Rodziców- pani M. Duda, nauczyciele naszej szkoły i chętni uczniowie.
Do czytania zaproszeni zostali nauczyciele i uczniowie, którzy świetnie wczuli się w swoje role i oddali klimat XIX i początku XX wieku. Czytali: nauczyciele- K. Mielnik, J. Gamrot i M. Cichocka- Dębek, a także uczniowie: M. Kruszyk, Z. Zwierzak i M. Wilk. Wzruszenie podczas czytania towarzyszyło nie tylko czytającym, ale również obecnym gościom.
Po czytaniu wszyscy goście udali się na słodki poczęstunek, gdzie oprócz wymiany wrażeń można było także wypić kawę i zjeść ciasto upieczone specjalnie przez naszych uczniów.
Fot.: Maciej Kempiński