DLA NIEPODLEGŁEJ!

“Świadomość własnej przeszłości pomaga nam włączyć się w długi szereg pokoleń, by przekazać innym wspólne dobro – Ojczyznę.”

                                                                                                          Jan Paweł II

Polski  listopad zaprosił całą szkołę do świętowania odzyskanej 101 lat temu Niepodległości. Apel przygotowany na Święto Niepodległości przez grupę artystyczną Antrakt zgromadził w auli szkolnej uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły.

Program zatytułowany “Pod polskim niebem” został również przedstawiony na tradycyjnym spotkaniu pokoleń w internacie. 20 listopada w sali konferencyjnej wokół sceny zgromadzili się przedstawiciele milickich środowisk kombatanckich oraz organizacji pożytku publicznego: członkowie Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich, Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Towarzystwa Uniwersytetów Ludowych, Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych. Było wzruszenie  i podziękowania ze strony naszych gości, którzy zawsze chętnie dzielą się z młodzieżą swoimi wspomnieniami i uwagami  na tematy historyczne.

W ramach obchodów listopadowego święta 17 – osobowa grupa wychowanków z klas I-III obejrzała w Milickim Domu Kultury występ grupy artystycznej “Mała Scena” poświęcony rocznicy odzyskania Niepodległości, dedykowany mieszkańcom Milicza.

21 listopada na scenie domu kultury wystąpiły dziewczęta z klasy I: Dobrosława Krupińska, Zuzanna Zwierzak i Zuzanna Barczak, które za poruszające  wykonanie pieśni ……. zostały wyróżnione na XIII Festiwalu Pieśni Patriotycznej w kategorii zespoły wokalne.

Internatowe obchody Święta Niepodległości przygotowały panie: Elżbieta Domańska i Maria Dziedzic.