Wrześniowe nowiny

1 września zrobiło się w internacie tłoczno i gwarno, a to za sprawą licznej grupy kwaterowanych nowych wychowanków – uczniów klas I-szych. Dziewczęta i chłopcy pożegnali się z rodzicami i od blisko miesiąca uczestniczą w życiu internatu, zapoznając się z zasadami, które obowiązują w naszej placówce. Nie jest im łatwo, nowości niekiedy przytłaczają, ale zespół wychowawców, pracownicy obsługi służą pomocą i życzliwą radą.
Dla pierwszoklasistów zorganizowano wycieczki po Miliczu, aby mogli zapoznać się z najważniejszymi obiektami w mieście (poczta, przychodnia, księgarnia, sklepy, itp.). Integracyjny charakter miało ognisko oraz gry i zabawy rekreacyjne na boisku obok internatu.
Wszyscy mieszkańcy placówki uczestniczyli w spotkaniu z pracownikami Komendy Powiatowej Policji w Miliczu poświęconym  zagrożeniom osób niepełnoletnich demoralizacją, bezpieczeństwu na drogach oraz różnym obliczom przemocy rówieśniczej w środowisku szkolnym.
We wrześniu odbyły się cztery spotkania integracyjne dla  klas pierwszych, prowadzone przez panią psycholog i panią pedagog z udziałem wychowawców klas oraz opiekunów grup w internacie.
Z okazji Dnia Chłopaka dziewczęta przygotowały dla kolegów koncert życzeń oraz słodki poczęstunek. W ostatnim dniu września wszyscy wychowankowie zostali zaproszeni na dyskotekę, która jak większość zajęć wrześniowych, również miała charakter integracyjny.
Wrzesień w sportowej odsłonie był czasem licznych spotkań – rozgrywek na boisku przy internacie oraz na Orliku. Odbył się  turniej piłki nożnej klas I-szych (zwyciężyła drużyna reprezentująca klasę Id), a na Orliku rozpoczęły się regularne treningi przygotowujące drużynę szkolną do udziału w mistrzostwach szkół leśnych w halowej piłce nożnej.
Trwają nabory do Uczniowskiego Klubu Sportowego Pogoń Milicz, do koła artystycznego “Antrakt”,  w świetlicy na I piętrze można zagrać w “Planszówki”, uczestniczyć w seansach Szkolnego Klubu Filmowego, spotkaniach Koła Filozoficznego, lub poćwiczyć kompetencje matematyczne, językowe i inne związane z przedmiotami szkolnymi.