“Noc w pałacu Maltzanów” – tradycyjnie w październiku

13 października po raz kolejny Technikum Leśne w Miliczu uczestniczyło w obchodach Dni Karpia 2019, goszcząc turystów oraz  mieszkańców Milicza i okolic na wydarzeniu edukacyjnym pn. “Noc w pałacu Maltzanów”.
Co roku w okresie jesiennym otwieramy pałacowe podwoje i udostępniamy wnętrza naszej szkoły  osobom z zewnątrz. Podczas godzinnego spaceru goście mają niepowtarzalną okazję do zapoznania się z historią naszej szkoły, mogą zobaczyć gabinety szkolne, dawne apartamenty właścicieli pałacu , aulę, dziedziniec herbowy, dziedziniec honorowy i utworzoną w ubiegłym roku szkolną Izbę Pamięci. Wszystkie te pomieszczenia pełniły kiedyś funkcje mieszkalne, użytkowe i reprezentacyjne dla rodziny Maltzanów.
Przewodnikami po pałacu byli uczniowie, którzy oprowadzając gości przybliżyli im  fakty i ciekawostki historyczne związane z kilkusetletnią obecnością rodu von Maltzan w Dolinie Baryczy.
W bieżącym roku zwiedzanie pałacu odbyło się w dwóch turach po około 30 osób. Odwiedzili nas m. in. mieszkańcy powiatu milickiego oraz goście z Krotoszyna, Ostrowa Wielkopolskiego, Twardogóry, Trzebnicy i Wołowa.