Studniówka 2019

W sobotę 16 lutego w przystrojonej leśnymi akcentami sali restauracji „Kaskada” blisko150 osób bawiło się na Studniówce Technikum Leśnego, w tym 52 tegorocznych maturzystów trzech klas czwartych i ich osoby towarzyszące. Przedstawiciele uczniów: Dominika Kubica oraz Wojciech Szulc witali w holu restauracji zaproszonych gości, wśród których znaleźli się: dyrektor szkoły Justyna Żarczyńska z mężem, wicedyrektor Joanna Ungurian z mężem, była wicedyrektor Paulina Szymańska, kierownik szkolenia praktycznego Krzysztof Salata z żoną, z Nadleśnictwa Milicz nadleśniczy Janusz Łabuda z żoną i pan Zbigniew Nahajowski z żoną, przewodnicząca Rady Rodziców Ewelina Kustosz i jej zastępca Beata Kaniewska oraz nauczyciele i wychowawcy internatu.
Tradycyjnie sygnał rozpoczynający bal studniówkowy dali sygnaliści ze Szkolnego Zespołu Sygnalistów Myśliwskich w składzie: Wojciech Chrząściel, Kacper Piórkowski, Arkadiusz Świątczak, Szymon Wardeński, Marek Morasiewicz i Adam Matuszak, a uczniom towarzyszył kierownik zespołu pan Marek Olejnik. Chwilę później prowadzący część oficjalną balu: Aleksandra Gerstgarbe i Miłosz Wewior powitali wszystkich uczestników Studniówki, a następnie złożyli podziękowania dla całego grona pedagogicznego, a w szczególności dla dyrekcji szkoły oraz wychowawców klas czwartych – pani Joanny Jurkanis-Smereki, Kamili Solińskiej i Anny Stachurskiej. Młodzież podziękowała również rodzicom, którzy zaangażowali się w przygotowanie studniówki, a także sponsorom: Nadleśnictwu Milicz i Radzie Rodziców. Do podziękowań wręczono bukiety kwiatów, a maturzysta Arkadiusz Świątczak wykonał piosenkę „Niech żyje bal” przy akompaniamencie pana Marka Olejnika. Następnie głos zabrała pani dyrektor Justyna Żarczyńska, która dokonała oficjalnego otwarcia balu. Po słowach pani dyrektor: „Poloneza czas zacząć!” rozbrzmiały dźwięki poloneza. Dwadzieścia par wkroczyło na parkiet i zaprezentowało układ choreograficzny przygotowany przez maturzystę Wojciecha Szulca. Przez kolejne godziny uczestnicy balu studniówkowego bawili się przy muzyce Mad Music Agency.
Atrakcją wieczoru był pokaz tańca latynoamerykańskiego w wykonaniu Wojciecha Szulca i Grety Jaszkiewicz oraz pokaz filmów przygotowanych przez uczniów klas czwartych ze wspomnieniami z ostatnich kilku lat spędzonych w murach milickiego pałacu. O godz. 22 tradycyjnie na salę wjechał pieczony dzik, a goście mogli kosztować wyrobów z dziczyzny przy paśniku.

Wychowawcy klas czwartych w imieniu maturzystów i własnym kierują podziękowania dla: pani Elżbiety Wewior i Krystyny Mielnik za dekorację sali, dla pana Marka Olejnika za oprawę muzyczną części oficjalnej balu, dla pań z komitetu studniówkowego: Lubomiry Więcław, Małgorzaty Pękali i Grażyny Fengler za okazaną pomoc, a Nadleśnictwu Milicz i Radzie Rodziców za dofinansowanie balu.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z balu na zdjęciach pana Bartosza Koniecznego.