DZIE┼â KOBIET ­čîĚ­čî╣­čî║

Apel z okazji Dnia Kobiet

8 marca 2019r. w szkolnej auli odbył się Apel z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet.

Prowadz─ůcy bardzo serdecznie przywitali wszystkich przyby┼éych na t─ů uroczysto┼Ť─ç. Po kr├│tkim wst─Öpie przypomnienia, ┼╝e Dzie┼ä Kobiet obchodzony jest od 1910 roku oraz wyg┼éoszonych m─Öskich opinii na temat roli kobiety w ┼╝yciu m─Ö┼╝czyzn z minionych epok w r├│┼╝nych krajach , Wojtek stara┼é si─Ö znale┼║─ç odpowied┼║ na pytanie ÔÇ× Czy kobieta zmienn─ů jest.ÔÇŁ

Potem  po wys┼éuchaniu piosenki przeprowadzony zosta┼é Konkurs z okazji Dnia M─Ö┼╝czyzny, kt├│ry obchodzony jest 10 marca. Kilka z┼éotych my┼Ťli o m─Ö┼╝czyznach przeczyta┼éa nam Agnieszka, po czym ucze┼ä Radek zaprosi┼é do konkursu 3 ch─Ötne dziewcz─Öta. Zg┼éosi┼éy si─Ö: Karolina Bortkun, Martyna Duchniak i Wiktoria P─Ökala. Radek wyja┼Ťni┼é na czym polega konkurs: ÔÇ×Na wybranej 50 osobowej pr├│bie statystycznej ch┼éopak├│w z naszej szko┼éy zosta┼é przeprowadzony test ,w kt├│rym panowie mieli odpowiedzie─ç na 10 pyta┼äÔÇŁ ,a obecne tu  kole┼╝anki mia┼éy zgadn─ů─ç ich odpowiedzi. Wszystkie w nagrod─Ö otrzyma┼éy s┼éodycze i pami─ůtkowe zdj─Öcie – faceta kowboja. Po ┼╝yczeniach skierowanych do m─Ö┼╝czyzn ucze┼ä Kacper pi─Öknie zarecytowa┼é wiersz ÔÇ×Rozprawa  o kobiecie i m─Ö┼╝czy┼║nieÔÇŁ, Arek za┼Ťpiewa┼é piosenk─Ö o polskich dziewczynach a Mateusz w wierszu ÔÇ×Kobiety jak kwiatyÔÇŁ zaprosi┼é publiczno┼Ť─ç na kabaret ÔÇ× Kwiaty dla ukochanejÔÇŁ ,w kt├│rym to widownia mog┼éa zapozna─ç si─Ö jakie b┼é─Ödy pope┼éniaj─ů kobiety, gdy m─Ö┼╝czyzna wr─Öcza im  bukiet kwiat├│w. Renata i Wac┼éaw odtw├│rcy tych r├│l otrzymali gromkie brawa od zebranej widowni. Prowadz─ůcy Damian z┼éo┼╝y┼é p┼éci pi─Öknej  ┼╝yczenia i w czasie muzyki uczniowie naszej szko┼éy rozdali wszystkim paniom jab┼éuszka – symbolpocz─ůtku wiosny. Prowadz─ůcy Damian poprosi┼é dyrektor szko┼éy Justyn─Ö ┼╗arczy┼äsk─ů o zabranie g┼éosu. Pani dyrektor wszystkim paniom i panom z┼éo┼╝y┼éa serdeczne ┼╝yczenia z okazji ┼Üwi─Öta Kobiet i M─Ö┼╝czyzn , podzi─Ökowa┼éa wszystkim ÔÇŁaktoromÔÇŁ bior─ůcym udzia┼é w tym przedsi─Öwzi─Öciu  i  nauczycielom przygotowuj─ůcym   apel .

        Na zako┼äczenie  o zabranie g┼éosu poproszono pani─ů Bo┼╝en─Ö Smerek─Ö, kt├│ra przedstawi┼éa wyniki kokursu ÔÇ×MISTRZA Savoir vivre ÔÇ× klas czwartych rocznika 2015 – 2019  wybranego przez Kapitu┼é─Ö Rady Pedagogicznej. Zosta┼é nim ucze┼ä klasy IVA Wojciech Szulc.

      W czasie gdy sygnali┼Ťci na cze┼Ť─ç Mistrza Savoir vivre odgrywali fanfary Wojtek nasz mistrz  z r─ůk pani dyrektor odebra┼é statuetk─Ö i ksi─ů┼╝k─Ö ÔÇ×Obszary Natura 2000ÔÇŁ.

     Prowadz─ůcy Agnieszka i Damian podzi─Ökowali wszystkim za obecno┼Ť─ç i zaprosili publiczno┼Ť─ç  na spotkanie za rok.