,,Popołudnie z Żeromskim”???

W środę 28 listopada 2018 roku w Galeryjce Technikum Leśnego odbyło się kolejne ze spotkań, zainicjowanych 4 lata temu przez
Panią Katarzynę Rajewską. W tym roku zmodyfikowano nieco dotychczasową formułę spotkania, ponieważ wprowadzenie do lektury przygotował i wygłosił absolwent naszej szkoły, doktor literaturoznawstwa – Pan Sebastian Węgrzynowski.

Tradycyjnie już ,, Popołudnie z …” zgromadziło społeczność szkolną i jej przyjaciół i sympatyków. Zaproszenie przyjęli: Pani Dorota Domska i Pani Alicja Urbańczyk z Biblioteki Pedagogicznej w Miliczu, Pan Piotr Lech reprezentowany przez Pana Dariusza Duszyńskiego, Pani Ewelina Fabiańczyk-Kustosz i Pani Beata Kaniewska
reprezentujące Radę Rodziców. Wśród gości znalazł się też Pan Zbigniew Czeryba.
Wśród czytających znaleźli się: wcielająca się w postać matki Cezarego Baryki Pani Jolanta Cwenar, Pani Honorata Cierpisz, Pani Agnieszka Herbuś, Pan Piotr Pałczyński przedstawiający fragment o konnej drodze do Nawłoci(ustęp ten szczególnie wybrzmiał we wnętrzu milickiego pałacu, którego dziedziniec nadal zdobią rzeźby dwóch koni upamiętniających pasję Hrabiego Maltzana). Z fragmentami ,, Przedwiośnia” zmierzyli się też: P. Dominika Kubica(fenomenalnie przedstawiająca ostatnie spotkanie Czarusia z Laurą), Piotr Baran, Aleksandra Gerstgarbe, Szymon Materna, Bartosz Bacia, Adam Komos i Kacper Cieliński.
Po lekturze zabrała głos Pani Wicedyrektor Joanna Ungurian, która wdzięcznie podsumowała ,,Popołudnie z Przedwiośniem”. Spotkanie zamknęło słodkie co nieco i rozmowy w kuluarach.
Za pomoc w przygotowaniu spotkania serdecznie dziękuję P. Joannie Jurkanis- Smerece,, Agnieszce Herbuś , Łukaszowi Kontowskiemu oraz P. Konradowi Kustoszowi( za piękne fotografie), Państwu: Paulinie Fengler, Magdalenie Kierońskiej, Karolinie Bortkun, Kacprowi Sidorowiczowi, Sandrze Mruk, Patrycji Mołodeckiej za ciche( i pyszne!) wsparcie nas w organizacji poczęstunku. I last but not east: tym, którzy zechcieli spędzić ten wieczór z Żeromskim. Do zobaczenia za rok na V jubileuszowym ,,Popołudniu z …”.

W imieniu Nauczycieli
Zespołu Przedmiotów Humanistycznych,
Dorota Kuśmierek – Wrzos
Zdjęcia
Konrad Kustosz