Kolejna “Noc w pałacu Maltzanów” za nami.

7 października po raz piąty nasza szkoła uczestniczyła w obchodach Dni Karpia goszcząc turystów oraz  mieszkańców Milicza i okolic na wydarzeniu edukacyjnym pn. “Noc w pałacu Maltzanów”.

Co roku w okresie jesiennym otwieramy pałacowe wnętrza i udostępniamy je osobom
z zewnątrz. Podczas godzinnego spaceru goście mają niepowtarzalną okazję do zapoznania się z historią naszej szkoły, mogą podziwiać gabinety szkolne, galeryjkę, aulę, dziedziniec herbowy i utworzoną w tym roku szkolną Izbę Pamięci. Wszystkie te pomieszczenia pełniły kiedyś funkcje mieszkalne, użytkowe i reprezentacyjne dla rodziny Maltzanów. Przewodnikami po pałacu są uczniowie, którzy oprowadzając gości przybliżają im tło społeczne i historyczne związane z kilkusetletnią obecnością w Dolinie Baryczy rodu von Maltzan.

W bieżącym roku zwiedzanie pałacu odbędzie się jeszcze raz w niedzielę 21 października

Poniżej przedstawiamy fotorelację z wydarzenia, które już się odbyło.