Dzień Edukacji Narodowej 2018

15 października w auli szkolnej świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Na apel zostali zaproszeni wszyscy pracownicy szkoły: dyrekcja, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz cała społeczność szkolna.
Całość poprowadził starszy szkoły Miłosz Wewior, który na wstępie przypomniał historię święta pracowników oświaty i wręczył na ręce pani dyrektor Justyny Żarczyńskiej wiązankę kwiatów z życzeniami od uczniów dla wszystkich pracowników szkoły.
Następnie rozpoczęła się nieoficjalna część uroczystości, podczas której w wielu konkurencjach rywalizowały dwie drużyny: drużyna uczniów oraz drużyna nauczycieli.
Zawodnicy musieli m. in. odgadnąć tytuł utworu muzycznego, przeczytać trudny fonetycznie tekst, ułożyć wieżę z kubeczków plastikowych, skakać na skakance, przejść slalom z piłeczka pingpongową na łyżce, rozwiązać kalambury. Jury w składzie: Dominika Kubica, Martyna Duchniak, panie Paulina Szymańska oraz Bożena Smereka podliczyło punkty i ogłosiło werdykt: wygrała grupa uczniów?
Pomysł i realizacja całego programu są autorstwem Samorządu Szkolnego z opiekunka panią Anna Stachurską na czele. Dziękujemy za wspaniałą zabawę!