A u nas już wrzesień …

Od niedzieli 2 września zapełniły się gwarem korytarze internatu. Kwaterowanie, rozpakowywanie trwało przez całe popołudnie, szczególnie intensywnie na piętrach zajmowanych przez uczniów klas pierwszych. W bieżącym roku szkolnym opiekę nad najmłodszymi wychowankami sprawują:  p. Honorata Cierpisz, p. Elżbieta Domańska,
p. Maria Dziedzic oraz  p. Patryk Kowaluk. Cały zespół wychowawców i pracowników internatu dokłada wszelkich starań aby aklimatyzacja pierwszoklasistów w nowych warunkach  przebiegała w sprzyjającej i pogodnej atmosferze.

Już w pierwszym tygodniu funkcjonowania internatu pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Miliczu spotkali się z wszystkimi wychowankami i przedstawili zebranym podstawowe informacje o sytuacji prawnej uczniów niepełnoletnich i pełnoletnich,
jak są traktowani przez prawo i jakie konsekwencje mogą ponosić w przypadku zachowań ryzykownych.

W ramach zajęć popołudniowych odbyły się  piesze wycieczki po Miliczu celem zapoznania się z lokalizacją obiektów użyteczności publicznej w mieście. Najmłodsi uczniowie wybrali się również na wycieczkę autokarową po okolicy, poznając zabytki i przyrodnicze  atrakcje Doliny Baryczy na trasie: Milicz – Ruda Milicka – Grabownica – Duchowo – Milicz. Integracyjny charakter miało ognisko tradycyjnie zwane świętem pieczonego ziemniaka oraz mecz piłki nożnej rozegrany między drużynami chłopców z dwóch klas pierwszych.

Najmłodsi wychowankowie spotkali się jeszcze w gronie klasowym na zajęciach integracyjnych, które przeprowadziła  p. psycholog Bożena Ośko z pomocą wychowawców klas, opiekunów grup i pedagoga szkolnego.

Wrzesień, miesiąc pełen wrażeń i nowych doświadczeń, zakończył się w internacie Dniem Chłopaka. Z tej okazji dziewczęta  przygotowały  dla wszystkich kolegów koncert życzeń.