GRUDZIEŃ TRADYCYJNIE

Grudzień w internacie to czas oczekiwania na święta. Zbliżające się Boże Narodzenie jednoczy wychowanków, opiekunów i panie kucharki  podczas przygotowań do uroczystej kolacji wigilijnej, która jak co roku ma szczególną oprawę.

19 grudnia zaproszeni goście – p. dyrektor Justyna Żarczyńska, p. wicedyrektor Paulina Szymańska,  ksiądz katecheta Zbigniew Słobodecki, kierownictwo internatu, wychowawcy, nauczyciele i mieszkańcy internatu – wszyscy w podniosłym  nastroju zasiedli przy odświętnie udekorowanych stołach. Były radosne jasełka o historii Bożego Narodzenia, kolędy  wyśpiewane z talentem z górnego “C”, wigilijne potrawy pachnące goździkami, była modlitwa, dzielenie  się opłatkiem i składanie życzeń.  Jasełka przygotowała grupa Antrakt pod opieką pp. Elżbiety Domańskiej i Marii Dziedzic, które zadbały również o świąteczny wystrój internatu.

Podczas uroczystej kolacji nagrodzono  wychowanków, którzy wzięli udział w konkursie na świąteczny wystrój pokoju i najpiękniejszy stroik bożonarodzeniowy. W kategorii Świąteczny wystrój pokoju  Arkadiusz Świątczak i Szymon Wardeński udekorowali swój pokój najpiękniej.  Natomiast wśród zgłoszonych stroików  komisję konkursową  najbardziej zachwycił stroik wykonany przez Emilię Puto.