GRUDZIEŃ NA SPORTOWO …

W grudniowe popołudnia przeprowadzono  w internacie zawody w kilku konkurencjach dla klas pierwszych.  Na początku miesiąca odbył się turniej bilarda, w którym wzięło udział 20 zawodników. Zwycięstwo wywalczył Maciej Kempiński przed Szymonem Gawrysiem i Kamilem Andrzejewskim.  Natomiast w rozgrywkach w stołowej piłce nożnej (z udziałem 9 zawodników) na podium stanęli: Michał Jarota – I miejsce, Dominik Pawlak – II miejsce i Przemysław Głuch na III miejscu. Nagrody dla zwycięzców przygotował Samorząd Uczniowski.

W każdy poniedziałek grupa 14 wychowanków tworząca drużynę szkolną trenuje pod opieką p. Krzysztofa Pękalskiego w hali sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym. Treningi i mecze sparingowe wpisane są w całoroczny harmonogram przygotowań do Mistrzostw Polski Szkół Leśnych w Piłce Nożnej Halowej.

Z inicjatywy Martyny Duchniak odbywają  się przez cały miesiąc spotkania szachowe.  Turniej szachowy, do którego zgłosiło się 12 osób  jeszcze trwa, rozgrywki  finałowe zostały zaplanowane na styczeń w przyszłym  roku.

Ostatni tydzień przed świętami zgromadził ponad 20 zawodników w rozgrywanym na konsoli P24 Internatowym Turnieju FIFA 18.  Przed ekranem ściennym w sali konferencyjnej zgromadzili się pasjonaci kolejnej edycji sportowej gry komputerowej podejmującej tematykę piłki nożnej (za Wikipedia). Finał, który odbył się 20. grudnia wyłonił ścisłą czołówkę. Zwycięzcą turnieju został Damian Gaweł przed Kacprem Piórkowskim i Damianem Kowalskim.