POPOŁUDNIE Z WESELEM

28 listopada w galeryjce naszej szkoły odbyło się popołudniowe czytanie fragmentów „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego, decyzją Polaków wybranego do narodowego czytania. Było to trzecie spotkanie z cyklu „Cała Polska czyta…” zainicjowane przez nauczycielkę języka polskiego- Katarzynę Rajewską, która wraz z innymi nauczycielami z zespołu humanistycznego postanowiła zorganizować spotkanie z książką.
Pani Rajewska poprowadziła ponadto czytanie Wesela wyjaśniając i dopowiadając niektóre wątki. Gości witali w strojach krakowskich główni bohaterowie Pan Młody i Pani Młoda, czyli Wojtek Szulc i Justyna Papmel.
Do czytania zaproszeni zostali nauczyciele i uczniowie, którzy świetnie wczuli się w swoje role i oddali klimat dramatu Wyspiańskiego. Interesujący okazał się dla zebranych podział na role i dobór par czytających, niewątpliwie uatrakcyjniający spotkanie. Czytali: nauczyciele- panowie: Tomasz Nowakowski, ks. Marcin Robakowski, Krzysztof Pękalski oraz Bartosz Pudłowski, a także uczniowie: Daniel Kwiatkowski, Adrian Szczepaniak, Radosław Banik, Marcel Kruszyk, Julia Ickiewicz, Bartosz Kulawiak, Piotr Baran, Szymon Gawryś. Czas umilała ponadto spokojna muzyka oraz kadry z ekranizacji Wesela w reżyserii A. Wajdy, które urozmaicały spotkanie, a które przygotowali uczniowie kl. III A- W. Szulc i Sz. Kurzeja.
Po czytaniu wszyscy goście udali się na słodki poczęstunek, gdzie oprócz wymiany wrażeń można było także obejrzeć prace plastyczne uczniów z konkursu „Lektura kredką malowana…” oraz dekorację przygotowaną przez panią Krystynę Mielnik.