Październik bogaty w wydarzenia …

Zaczęło się od ogniska integracyjnego, które zapłonęło 2 października, a nie odbyło się wcześniej ze względu na niesprzyjającą pogodę. Chętnych do pieczenia kiełbasek i obejrzenia starych kronik internatu trzeba było trochę namawiać aby wyściubili nosy ze swoich pokoi. Nad bezpieczeństwem młodzieży czuwała p. Elżbieta Domańska i kierownik internatu p. Mariusz Mikołajczyk

18 października odbyło się na świeżym powietrzu pierwsze strzelanie w ramach Mistrzostw internatu w strzelaniu z broni pneumatycznej, kolejne zaplanowano w listopadzie. Liderem po pierwszej kolejce został Wojtek Szulc. Zawody strzeleckie nadzorował p. Stanisław Mielcarek.

O” Nocy w pałacu Maltzanów” mogliśmy przeczytać w relacji, która ukazała się w zakładce “Wydarzenia z życia szkoły”. Dodam tylko, że zwiedzanie pałacu, siedziby naszej szkoły, cieszy się coraz większą popularnością i już po raz piąty zostało zorganizowane w ramach Dni Karpia jako wydarzenie edukacyjne. Relacje z Dni Karpia można śledzić na stronie internetowej www.dnikarpia.barycz.pl

A 23. października kilku pasjonatów wędkowania, zaopatrzonych w stosowny sprzęt i dobre chęci,  pod opieką p. Bartłomieja Pudłowskiego pojechało spędzić miłe popołudnie nad wodą na łowisku komercyjnym w Rudzie Sułowskiej. Efekty okazały się bardziej symboliczne niż realne, fachowcy mówią w takim przypadku, że “ryba nie brała”. Uczestnicy wyjazdu obiecali sobie, że powrócą tam na wiosnę.

***

Koniec października skłania nas do refleksji nad przemijaniem, zbliża się dzień Wszystkich Świętych, Zaduszki. Odwiedzamy cmentarze, zapalamy znicze na grobach  bliskich, nauczycieli, kolegów,  których serdecznie wspominamy. W tych dniach wybieramy się również  do miejsc pamięci narodowej aby uczcić bohaterów naszej niepodległości.  30 października klasa IB pod opieką pp. Jolanty Cwenar i Elżbiety Domańskiej udała się do Sułowa aby zapalić znicze pod tablicą upamiętniającą ofiary – kobiety z Powstania Warszawskiego przetrzymywane w tej miejscowości w latach 1944-1945. Drugim celem wyjazdu była miejscowość Białykał, gdzie znajduje się  grób Nieznanego Powstańca Wielkopolskiego odwiedzany przez naszych uczniów od lat.

Pamiętaliśmy również o zapaleniu zniczy przy naszym Katyńskim Dębie Pamięci