“Mogiłę Pradziada Ocal Od Zapomnienia”

Nasza szkoła zbiórką zniczy wspomogła kolejny raz akcje “Mogiłę Pradziada Ocal Od Zapomnienia”.
Znicze, które pracownicy i uczniowie naszej szkoły zebrali, wyruszyły w trasę i zostały zapalone na polskich nekropoliach pozostawionych za wschodnią granicą.
Nasza uczennica – Julia Ickiewicz, z kilkunastoosobową grupą wolontariuszy, wyruszyła 23.11 na Ukrainę aby postawić krzyż upamiętniający zmarłych Polaków mieszkających w Snitkowie i okolicach. Po uroczystej Eucharystii celebrowanej przez biskupa z Kamieńca Podolskiego Leona, Krzyż został poświęcony, a na grobach zapłonęły znicze. Drugim etapem wyjazdu było uczestnictwo w międzynarodowej konferencji naukowo- historycznej w Domu Polskim w Barze. Połączona ona była z odsłonięciem pomnika ofiar Zbrodni Winnickiej, która miała miejsce 80 lat temu.