Dzień Nauczyciela w Technikum Leśnym w Miliczu

Choć święto Edukacji Narodowej przypada 14 października, w naszej szkole uroczysty apel z tej okazji odbył się 17 października na czwartej godzinie lekcyjnej.
Grono pedagogiczne z panią dyrektor Justyną Żarczyńska na czele, pracowników administracji i obsługi szkoły, zaproszonych gości oraz społeczność uczniowską powitali prowadzący Adrian Szczepaniak i Bartosz Kulawiak.
Na początku przypomnieli krótką historię tego święta, a następnie podczas krótkiego montażu słowno- muzycznego uczniowie: Monika Szymańska, Marcin Wilczowski, Dominika Kubica oraz Dawid Kwiatkowski dziękowali nauczycielom za ich trud i poświęcenie oraz upamiętnili tych, którzy odeszli, ale na zawsze pozostaną w naszej pamięci.
W trakcie uroczystości wręczono także statuetkę (naszego szkolnego „Oskara”) dla pani Aliny Schmidt, która dba o sprawy kadrowe naszej szkoły.
Ciekawym występem może poszczycić się także koło teatralne, które zaprezentowało nam krótkie obrady rady pedagogicznej. W rolę aktorów wcielili się: Aleksandra Babis II B, Zofia Majchrzyk II A, Piotr Baran, Julia Ogrodnik, Paweł Sędzimir, Weronika Skibniewska III C.
Po części artystycznej przyszedł czas na część oficjalną, podczas której pani dyrektor wręczyła medale Komisji Edukacji Narodowej panom Mariuszowi Mikołajczykowi oraz Krzysztofowi Salacie, i wyróżnienia Ministra Środowiska panom Krzysztofowi Pękalskiemu i Janowi Jaworskiemu.
Życzenia wszystkim nauczycielom złożyła również pani Katarzyna Jakubowska- przedstawicielka Rady Rodziców – a na ręce pani dyrektor złożyła kwiaty.
Podczas dzisiejszego Apelu odczytano wiersz naszego ucznia Cezarego Kuleszy z klasy IV B, który jako jedyny wziął udział w ogłoszonym konkursie “Moja szkoła – napisz wiersz.”. Cezary otrzymał z rąk pani dyrektor nagrodę książkową.
Apel wraz z uczniami przygotowały pani Katarzyna Rajewska oraz pani Bożena Smereka.
Fot. Konrad Kustosz