Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Na uroczystym apelu inauguracyjnym nowy rok szkolny zebrało się 241 uczniów, w tym 60 pierwszoklasistów, grono pedagogiczne, rodzice oraz zaproszeni goście: Zastępca Dyrektor  ds. Rozwoju RDLP we Wrocławiu pan Jan Dzięcielski, Zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Milicz pan Jarosław Bełza, Nadleśniczy Nadleśnictwa Żmigród pan Paweł Górski, Przedstawicielka Rady Rodziców pani Monika Radomska.

Apel poprowadził starszy szkoły Adrian Szczepanik.

Pani Dyrektor Justyna Żarczyńska powitała wszystkich obecnych na uroczystym apelu. Swoimi słowami zwróciła się m. in. do uczniów: „ Szczególnie serdecznie witam uczniów klas pierwszych, którzy rozpoczynają przygodę edukacyjną w naszym technikum. Życzę wam, abyście poczuli się tutaj bezpiecznie i dobrze, byście oprócz nauki mogli realizować swoje pasje i talenty, by każdy z was znalazł coś dla siebie. Drodzy uczniowie przed wami rok wytężonej pracy wielu obowiązków zadań, wyzwań, a jaki on będzie to zależy od was – od waszych postaw, motywacji, od waszego podejścia do obowiązków szkolnych (.….) My nauczyciele będziemy was wspierać w tej trudnej drodze edukacji, będziemy wam wskazywać drogę, ale pamiętajcie, że będziemy też wymagać. Pamiętajcie też że uczniami nie jesteście tylko w szkole, jesteście także poza nią i proszę godnie ją reprezentujecie, bo to szkoła niezwykła.”

Pani Dyrektor przedstawiła również nowych nauczycieli. Są to pani Iwona Wichrzycka – Przybyś (chemia), pan Mieczysław Kozal (fizyka), pan Przemysław Becela (przepisy ruchu drogowego) oraz księży: ks. Zbigniewa Słobodeckiego oraz ks. Marcina Robakowskiego.

Podczas apelu pani Dyrektor Żarczyńska miała przyjemność pogratulować, w imieniu grona pedagogicznego, pracowników i uczniów naszej szkoły, nauczycielce wiedzy o kulturze pani Krystynie Mielnik, z okazji jubileuszu 50-lecia pracy w oświacie. Pani Krystynie odśpiewano „sto lat”, wręczono bukiety kwiatów oraz statuetkę przedstawiającą jelenia z dedykacją. Dodatkowo uczniowie – członkowie Koła Ars, które prowadzi od lat pani Mielnik, wystąpili i wręczyli każdy po róży. Wzruszona pani Mielnik podziękowała za pamięć drżącym głosem:

„ Całe życie jest szkołą – Jan Amos Komeński. To powiedzenie pedagoga towarzyszy mi już pół wieku w ukochanym zawodzie nauczycielskim. Jestem wzruszona, rozpiera mnie radość i przekonanie, że warto było. Zawód nauczyciela, pedagoga jest dla mnie osobistą pasją a istotą stało się uwrażliwianie dzieci i młodzieży na piękno. To nader szlachetny ale bardzo odpowiedzialny zawód, bo szkoła to przede wszystkim dzieci, młodzież, nauczyciele, kadry kierownicze. Pozdrawiam moich pierwszych uczniów z 1967 r. oraz wszystkich, których miałam przyjemność uczyć i wyedukować przez pół wieku. Kłaniam się  uszanowaniem wszystkim dyrektorom, koleżankom i kolegom ze wszystkich szkół, w których uczyłam. Przepraszam, jeśli kiedykolwiek kogokolwiek nie doceniłam. Nikt nie jest alfą i omegą. Nadal się uczę, bo całe Zycie jest szkołą. Ogromnie się cieszę, że jestem wśród Was. Dziękuję za pamięć uhonorowanie wśród młodzieży i grona pedagogicznego TL Milicz.”

Po apelu klasy udały się na spotkania ze swoimi wychowawcami do swoich klas.