Ornitologiczna wycieczka na stawy

W dniu 22.06.2017 w ramach zajęć koła ornitologicznego i projektu edukacyjnego “Ptaki Doliny Baryczy” odbyła się ostatnia w tym roku szkolnym rowerowa wycieczka na milickie stawy.  Jej celem  była obserwacja ptaków w ich naturalnym środowisku, poznawanie Doliny Baryczy oraz promowanie aktywnego spędzania wolnego czasu.

Podczas niej zrobiliśmy pętlę od Milicza przez Grabownicę na stawy Krośnickie i powrót przez Wałkową do Milicza. Całkowity przejechany dystans wyniósł 42 km.

Pierwszym punktem obserwacyjnym był jaz w Sławoszowicach. Stamtąd wzdłuż Baryczy wyruszyliśmy w stronę Nowego Zamku. Jednak trasa była na tyle nieprzejezdna dla rowerów, że ruszyliśmy po łąkach w kierunku Stawów Gadzinowych i dopiero stamtąd do Nowego Zamku, skąd przez Dyminy pojechaliśmy do Grabownicy. Następnie ruszyliśmy w stronę Stawów Krośnickich. Objechaliśmy je wokoło podziwiając niezwykłą przyrodę i malownicze widoki.

W końcu skierowaliśmy się w stronę Milicza i zrobiło nam się pod górkę 🙂 Na szczęście wszystkim wystarczyło sił i dotarliśmy do internatu, gdzie zakończyliśmy ostatni przedwakacyjny wyjazd koła ornitologicznego.

Kolejne wycieczki zorganizujemy po wakacjach.