Wiosenny przypływ energii …

Nie potrafimy się nudzić, dlatego…

… POMAGALIŚMY  podopiecznym ośrodków pomocy społecznej w Miliczu i Cieszkowie – nasi uczniowie uczestniczyli w kilkudniowych zbiórkach darów na rzecz rodzin znajdujących się     w trudnej sytuacji materialnej. Zebrane dary pomogły przygotować święta w ich domach.

ŚWIĘTOWALIŚMY  Dzień Kobiet – z tej okazji dziewczęta i panie zatrudnione w internacie  wysłuchały audycji radiowej połączonej ze słodkim poczęstunkiem. Oprawę święta przygotowały z młodzieżą panie Elżbieta Domańska i Maria Dziedzic.

ODPOWIADALIŚMY  na pytania  Konkursu wiedzy o zdrowiu, który zgromadził w tym roku   26 uczestników. Konkurs jest jedną z form popularyzujących profilaktykę zachowań prozdrowotnych i od lat wpisuje się w kwietniową  tradycję Miesiąca z Kulturą Zdrowotną     w internacie. W tym roku gruntowną znajomością zasad zdrowego trybu życia wykazała się  maturzystka Hania Lisiak.

ROZWIJALIŚMY  sportową pasję uczestnicząc w wyjazdowym meczu piłki nożnej z drużyną “Baryczy” Sułów –  w ramach przygotowań szkolnej drużyny do mistrzostw powiatu. Spotkanie, które zainicjował p. Krzysztof Pękalski miało charakter towarzyski i zakończyło się wygraną gospodarzy. Pod koniec kwietnia został rozegrany  mecz pożegnalny pomiędzy drużyną klas maturalnych a resztą internatu, który zakończył się zwycięstwem reprezentacji klas I – III.

UCZESTNICZYLIŚMY  w konkursie na wielkanocną pisankę lub inną ozdobę – konkursie związanym z tradycją strojenia internatu w wiosenne barwy.  Do komisji konkursowej najbardziej przemówiła praca Natalii Kobzy.

ZWIEDZALIŚMY  w kwietniu po raz kolejny  wystawę łowiecką w Sosnowcu.                             Na  8. Międzynarodowe Targi Łowieckie EXPOHunting 2017 wybrało się  18 osób wraz           z opiekunami. Organizatorem  wyjazdu był p. Mariusz Mikołajczyk. Przez cały dzień oglądaliśmy i podziwialiśmy  sprzęt najnowszej generacji wystawiany przez wiodących w branży krajowych i światowych producentów odzieży myśliwskiej, łuczniczej, broni, optyki, wydawnictw  i wszelkich akcesoriów łowieckich.  Pobyt na Targach był dla nas  okazją do ciekawych spotkań i inspirujących rozmów z pasjonatami łowiectwa.

UCZCILIŚMY uczestnictwem w uroczystym apelu  Święto Konstytucji 3 Maja. Obchodom Święta Konstytucji towarzyszyło  zapalenie znicza pod Dębem Pamięci, który przed 8 laty został posadzony dla upamiętnienia ofiar zbrodni katyńskiej w ramach programu “Katyń ocalić od zapomnienia”. Apel przygotowały z grupą artystyczną ANTRAKT panie E. Domańska i M. Dziedzic.