VII Ogólnopolski Konkurs Matematyczny SL w Zagnańsku

W dniach 10 – 11 kwietnia 2017 roku w Zespole Szkól Leśnych w Zagnańsku odbył się VII  Ogólnopolski  Konkurs  Matematyczny Szkół Leśnych. Naszą szkołę reprezentowali  jej  najlepsi  matematycy:  Bartosz Gulij, Arkadiusz Karczmarz –  kl. IVC, Łukasz Rybka – kl. IVB. Opiekunem była pani Bożena Smereka.

W konkursie uczestniczyło 7 szkół leśnych z: Brynka, Biłgoraja, Starościna, Warcina, Tucholi, Zagnańska, Milicza. Zadania do konkursu zostały przygotowane przez wykładowców Instytutu Matematycznego Uniwersytetu im. Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Pierwszego dnia wieczorem młodzież obejrzała jeden z najstarszych w Polsce dębów, pomnik przyrody, prawem chroniony od 1954 roku – Dąb Bartek. Potem na spotkaniu integracyjnym poznawała się i wymieniała swoje szkolne doświadczenia.

W dniu konkursu, po napisaniu testu wszyscy uczestnicy zostali zabrani na wycieczkę do Geoparku w Kielcach. Tam kapsułą czasu “Podróż do wnętrza Ziemi” – zobaczyli dzieje Ziemi wędrując przez poszczególne epoki wehikułem, w 5D. Potem zwiedzili  najdłuższą jaskinię w tym regionie.

Po powrocie młodzież  uczestniczyła w oficjalnym zakończeniu konkursu, na którym zostały ogłoszone, jakże przyjemne dla naszych uczniów, oficjalne wyniki. Na siedem startujących drużyn  (24 osoby – gospodarz wystawia dwa zespoły) zajęliśmy pierwsze miejsce ex aequo z drużyną z Technikum Leśnego z Warcina zdobywając dokładnie taką samą liczbę punktów. Uczeń naszej szkoły Łukasz Rybka zajął drugie miejsce, a wyprzedził go dokładnie jednym punktem Hubert Czulewicz z Warcina. Młodzież otrzymała za swoje zwycięstwo wiele atrakcyjnych nagród.

Gratulujemy naszym zwycięzcom w tak trudnej i nielubianej przez wielu dyscyplinie, jaką jest matematyka.

W przyszłym roku najlepsi matematycy spotykają się na ósmym konkursie matematycznym w naszym Technikum Leśnym w Miliczu.