“Genetyka – nie taka straszna…”

We wtorek 04.04.2017r. w Galeryjce Technikum Leśnego w Miliczu odbył się już po raz siódmy powiatowy konkurs „Genetyka – nie taka straszna…”, który zorganizowany został przez p. mgr Ewę Chyła. Konkurs skierowany był do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Nagrody zostały ufundowane przez: Technikum Leśne w Miliczu oraz Stowarzyszenie „Przyjazna edukacja” w Miliczu.
Na poziomie gimnazjalnym reprezentantów wystawiły: Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Miliczu, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Cieszkowie, Społeczne Gimnazjum AD ASTRA w Miliczu oraz Społeczne Gimnazjum IT w Miliczu. Uczniowie rywalizowali ze sobą rozwiązując test wyboru składający się z 50 pytań. Po zaciętej walce zostali wyłonieni zwycięzcy:
I miejsce – Rozalia Wrzeszcz (AD ASTRA)
II miejsce – Aleksandra Stasik (AD ASTRA)
III miejsce – Dorota Gradzik (IT)
Na poziomie ponadgimnazjalnym swoich reprezentantów wystawiły szkoły: I Liceum Ogólnokształcące im. Armii Krajowej w Miliczu, Zespół Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Miliczu, Technikum Leśne w Miliczu. Walka rozgrywała się w trzech turach: „I – pytanie – odpowiedź”, „II – nie taki diabeł straszny, czyli jak rozwiązać krzyżówkę genetyczną”, „III – prawda to czy nie?”. Po niezwykle wyrównanej rywalizacji wyłonieni zostali zwycięzcy:
I miejsce – Julia Walniczek (I LO)
II miejsce – Julia Rozmus (I LO)
III miejsce – Wiktor Chmielarski (TL)
Gratulujemy!