Upragnione ferie dobiegają końca, a wcześniej ….

Styczniowe i lutowe dni jeszcze krótkie, popołudnia i wieczory długie, więc czas zaliczeń i poprawy ocen kończących I półrocze przeplatany był turniejami sportowymi i konkursami organizowanymi w internacie.
Przez kilkanaście wieczorów był rozgrywany turniej bilardowy, który wokół stołów zgromadził kilkunastu zawodników. Pełne ekspresji i nieoczekiwanych zwrotów akcji pojedynki nadal trwają, spotkania rozstrzygające jeszcze przed nami. Organizatorem i sędzią głównym turnieju jest p. Patryk Kowaluk.
Dziewczęta zainteresowane zasadami zdrowego odżywiania uczestniczyły w zorganizowanym przez kierownictwo internatu spotkaniu z p. Justyną Barańską – dietetykiem, specjalistką od zdrowego odżywiania. Uczennice mogły porozmawiać n.t. roli poszczególnych składników pokarmowych w diecie młodego człowieka, jakie znaczenie ma I śniadanie, jakich nawyków żywieniowych należy unikać, i wiele innych ciekawych tematów.
W styczniu uczniowie klas I-szych wykazali się dużą wiedzą z zakresu biologii zwierząt łownych, gwary łowieckiej i tradycji związanych z polowaniem, rozwiązując quiz p.t. “Tradycyjny bigos myśliwski”. Najlepiej z pytaniami poradził sobie Kornel Łopuch, natomiast Szymon Dyrcz, Hubert Kucharski i Jakub Szubert zajęli ex aequo II miejsce, a Jakub Marciniak był trzeci. Tradycję organizowania quizu co roku kontynuuje p. Mariusz Mikołajczyk.
Dla uczniów zainteresowanych turystyką pp. Leszek Półrolniczak z podopiecznymi zorganizowali prezentację projektu edukacyjnego, którym był wyjazd szkolnego koła turystycznego do Barcelony. 9 uczniów wraz z opiekunami przeżyło wspaniałą podróżniczą przygodę przemierzając przez cztery dni na pieszo do 30 km dziennie. Zdjęcia i prelekcja były bardzo ciekawe. A że to czas karnawału i Walentynek, tanecznym krokiem zbliżamy się do dwutygodniowej przerwy w nauce. W dyskotekowych rytmach na stołówkowym “parkiecie” bawiła się spora grupa dziewcząt i chłopców pod opieką pań: Elżbiety Domańskiej i Marii Dziedzic.