Jest taki czas …

Jest taki czas …

gdy wszyscy poddajemy się nastrojowi oczekiwania na święta. Tradycja świątecznych przygotowań zadomowiła się także w internacie. Na początku grudnia do wszystkich mieszkańców internatu zagląda  Mikołaj ze słodkimi podarunkami. W czasie przedświątecznym  chętnie uczestniczymy w akcjach charytatywnych organizowanych  na rzecz potrzebujących (Góra Grosza, Ogólnopolska Zbiórka Żywności Caritas , zbiórka darów dla schroniska dla zwierząt).

A potem nastaje czas ozdabiania dwóch choinek w holu i w stołówce. Przy choinkach znajdują miejsce:  szopka i świąteczne dekoracje. Na I piętrze codziennie słychać dziewczęta i chłopców z grupy artystycznej ANTRAKT, którzy pod okiem p. Elżbiety Domańskiej ćwiczą kolędy i pastorałki przed występem. Zaplanowano już menu na uroczystą kolację wigilijną i panie w kuchni czynią stosowne przygotowania. W kilkunastu pokojach powstają z wielkim zacięciem piękne, niepowtarzalne i niekiedy zaskakujące dekoracje – to odpowiedź na zaproszenie do udziału w konkursie na świąteczny wystrój pokoju oraz na wykonanie stroika.

Nastaje wreszcie dzień “bardzo ciepły choć grudniowy “, gdy wszyscy mieszkańcy internatu wraz z wychowawcami i zaproszonymi gośćmi zasiadają do uroczystej kolacji wigilijnej. Poprzedza ją wspomniany już wieczór kolęd i pastorałek, wręczenie nagród w ogłoszonych konkursach, modlitwa oraz składanie życzeń i dzielenie się opłatkiem.

Jest taki czas …

J. Cwenar