Uroczyście i patriotycznie …

W listopadzie uczczono kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.  Uroczysty apel z udziałem społeczności szkolnej odbył się w auli  w dniu 10 listopada w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości. Interpretacje wierszy, tekstów i pieśni w wykonaniu grupy artystycznej ANTRAKT chwytały za serca i wprowadziły zebranych w podniosły patriotyczny nastrój.

A 15 listopada internat  tradycyjnie  ugościł na wieczornicy listopadowej zaproszonych przedstawicieli milickich środowisk kombatanckich i społecznych: Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich, Związku Sybiraków i Towarzystwa Uniwersytetów Ludowych.

Obie uroczystości przygotowały z utalentowaną młodzieżą panie: mgr Elżbieta Domańska i mgr Maria Dziedzic.

Rozśpiewany patriotyczny listopad przyniósł naszym wychowankom zwycięstwo i cenne nagrody w jubileuszowym X Festiwalu Pieśni Patriotycznej Milicz 2016. Pod opieką p. M. Dziedzic I miejsce w kategorii:  Szkoły średnie, brawurowo wyśpiewał Arkadiusz Świątczak wykonując utwór pt. “Jutro idę walczyć mamo” . W tej samej kategorii Kamil Kowalczyk został wyróżniony. Natomiast  zespół pn. “Śpiewające Hohoły” (pisownia oryginalna)  w składzie: Nikola Sosnowska, Aleksandra Wojtaszuk,  Emilia Kisiela, Arkadiusz Świątczak i Kamil Kowalczyk uplasował się na II miejscu w kategorii: Zespoły wokalne.

Gratulujemy uzdolnionej młodzieży!

Koniec listopada młodzież z internatu przywitała zgodnie z wieloletnią internacką  tradycją przy stolikach z wróżbami andrzejkowymi. I chociaż kształt lanego wosku nie zawsze coś przypominał, a na  kartonowych sercach brakowało niektórych imion, to czas spędzony miło  w gronie kolegów i koleżanek był bezcenny.

J.Cwenar

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18