Październik w jesiennej scenerii

Barwne liście na drzewach, dojrzałe owoce w koszach i cichnące ptactwo w parku – natura jest już umówiona z zimą.

Od kilku lat młodzież z internatu wspomaga w okresie jesienno-zimowym działalność schroniska dla zwierząt w Krotoszynie. W tym roku w grudniu również będziemy zbierać środki na zakup karmy dla bezdomnych psów. Wcześniej w połowie października internat przekazał na potrzeby schroniska wycofane z użycia kołdry i poduszki, które posłużą do ocieplenia bud, w których mieszkają porzucone zwierzęta.

Październik i zbliżające się Święto Zmarłych to dobry czas na refleksję i wspomnienie o tych, których już nie ma a pozostają w naszej pamięci …  Na wycieczkę po historycznych miejscach pamięci  na trasie: Milicz – Miłosławice – Sułów – Białykał – Baranowice wybrała się grupa uczniów z klas pierwszych pod opieką wychowawców J. Cwenar i B. Pudłowskiego. W programie wyjazdu znalazło się m. in.: zapalenie zniczy pod tablicą upamiętniającą w Sułowie miejsce uwięzienia uczestniczek Powstania Warszawskiego  oraz złożenie hołdu Nieznanemu Powstańcowi Wielkopolskiemu w Białymkale.

Piękną i praktykowaną od kilku lat lekcją historii była kolejna “Noc w pałacu Maltzanów”. Zwiedzanie pałacu pod opieką przewodników rekrutujących się z grona uczniów, odkrywanie historii budowli i jej dawnych mieszkańców, wysłuchanie legendy o zaginionym sznurze pereł złożyło się na program wydarzenia wpisanego w obchody Dni Karpia 2016. 22 października siedzibę naszej szkoły zwiedziło 75 osób,  w tym dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2, mieszkańcy Milicza, Krotoszyna, Ostrowa Wielkopolskiego, Wrocławia, Trzebnicy i Oleśnicy. Nad całością wydarzenia czuwały panie: M. Dziedzic, J. Cwenar i E. Domańska

J. Cwenar

11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1