Dzień Edukacji Narodowej

W dniu 18 października w auli naszej szkoły odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystość zostali zaproszeni dyrekcja szkoły, nauczyciele i wychowawcy internatu oraz pracownicy administracji i obsługi. Uroczystość poprowadzili uczniowie klas III- Adrian Szczepaniak i Daniel Kwiatkowski. W trakcie apelu mogliśmy posłuchać nastrojowych wierszy przy akompaniamencie muzyki, dowiedzieć się, jakie są marzenia nauczyciela czy jak brzmi dekalog ucznia. Ponadto minutą ciszy uczciliśmy pamięć tych wszystkich, którzy zawiązani byli z naszą szkołą, a którzy już odeszli- pamiątkowe znicze i kwiaty złożono pod tablicą upamiętniającą założyciela szkoły dyrektora Mariana Ptaszyńskiego. Byliśmy także świadkami krótkiej  i humorystycznej lekcji matematyki, w której główne role odegrali Wiktoria Lizak (nauczycielka) i Arkadiusz Świątczak (uczeń). Ponadto wyróżnienie – pamiątkowego Oskara w kategorii „Żelazna dyscyplina” uczniowie przyznali głównej księgowej- pani Patrycji Wycisk.

W części oficjalnej pani dyrektor odczytała list Ministra Środowiska, wręczyła medale nauczycielom oraz nagrody Ministra i dyrektora szkoły. Całości przepięknie dopełnili sygnaliści, którzy rozpoczęli i zamknęli uroczystość.