I i II miejsce na OWiUR

XL – jubileuszowe Eliminacje Centralne Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku leśnictwo wygrali Dawid Marcinek oraz Bartek Gajda i zajęli kolejno 1. oraz 2. miejsce, zdobywając tym samym tytuł laureata Olimpiady.

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy i umiejętności praktycznych organizowany w naszym kraju, któremu patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Tegoroczne eliminacje centralne odbywały się w ZSRCKU im. gen. D. Chłapowskiego w Trzciance (woj. Wielkopolskie) i były poprzedzone etapem szkolnym i okręgowym.
W eliminacjach centralnych wystartowało 231 olimpijczyków w 11 blokach tematycznych reprezentujących kilkadziesiąt szkół z całej Polski. Zadania, jakie mieli do pokonania olimpijczycy w bloku Leśnictwo to 60 minutowy test teoretyczny oraz cześć praktyczna, podczas której musieli rozpoznać gatunki nasion drzew leśnych, owadów szkodliwych oraz gatunki drewna i wady na nich występujące. Uczniowie naszej szkoły łącznie uzyskali tak wysokie wyniki i lokaty, że Technikum Leśne w Miliczu zostało wyróżnione w tegorocznej olimpiadzie centralnej. Dawid i Bartek wygrali indeksy na studia wyższe i są zwolnieni z pisemnej części egzaminu zawodowego. Uczniów przygotowali nauczyciele: Anna Szynkiewicz – Wronek, Ernest Wronek, Salomea Bienkiewicz oraz Piotr Pałczyński.

OWiUR Milicz 2016