Pożegnanie Maturzystów

W piątek 29 kwietnia na uroczystym apelu na dziedzińcu Technikum Leśnego uczniowie, nauczyciele oraz dyrekcja szkoły pożegnali 53 tegorocznych maturzystów.

Zebranych gości, dyrekcję szkoły, grono pedagogiczne, pracowników szkoły, rodziców oraz uczniów powitał przewodniczący Samorządu Szkolnego Bartosz Gajda.

Glos zabrali uczniowie Konrad Fulara (w imieniu maturzystów) i Adrian Szczepanik (jako przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego).

Następnie uczniowie klas czwartych którzy wręczyli bukiety kwiatów wychowawcom (Pani Bożenie Smerece, oraz Panu Łukaszowi Kontowskiemu), nauczycielom oraz dyrekcji szkoły. Dyrektor Technikum Leśnego Daniel Targosz życzył absolwentom „młodzieńczej pasji w poznawaniu świata”, mądrze wytyczonych celów i marzeń, które „dodają sił, motywują do działania i zachęcają do przekraczania własnych ograniczeń”. Podziękował też rodzicom za trud i wysiłek, jaki włożyli w wychowanie swoich dzieci, wychowawcom za cztery lata poświęcenia oraz Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu.

Z życzeniami do maturzystów zwrócili sięrówneż główny specjalista Służby Leśnej z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu Tadeusz Włodarczyk (absolwent TL w Miliczu), reprezentantka burmistrza Milicza Katarzyna Kowalska, która odczytała list Burmistrza Gminy Milicz Piotra Lecha i przewodniczący Rady Rodziców Zbigniew Czeryba.

W kolejnej części apelu nagrodzono najlepszych uczniów za wiedzę, w dziedzinie sportu i aktywność społeczną w szkole i w internacie.

Nagrody książkowe za najwyższą średnią na świadectwie otrzymali: Sebastian Wielgus (śr. 4,91), Bartłomiej Szymankiewicz (4,86), Andżelika Baszyńska (4,69), Weronika Kołaczyk (4,54), Agnieszka Wojtaczka (4,53), Łukasz Łakota (4,53), Piotr Hoffmann (4,49), Kamil Korona (4,37), Marcin Furman (4,43), Tomasz Ratajek (4,29) i Iga Wójcik (4,19). Ponadto Związek Leśników Polskich Regionu Dolnośląskiego ufundował stypendia w wys. 750 zł za najwyższe średnie z  przedmiotów zawodowych, które otrzymali Sebastian Wielgus (śr. 4,94) i Andżelika Baszyńska (śr. 4,76). Nagrody od Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych również za najwyższe średnie ocen z przedmiotów zawodowych otrzymali: Andżelika Baszyńska, Sebastian Wielgus i Konrad Fulara. Dyrektor wręczył także nagrodę rzeczową za stuprocentową frekwencję na przestrzeni 4 lat Sebastianowi Wielgusowi. Tradycyjnie wręczono również medale za zasługi dla sportu i szkoły. Medale za pracę na rzecz szkoły i internatu otrzymali: Andżelika Baszyńska, Roksana Rutyna, Karolina Szydełko, Marcin Furman, Bernard Piotrowski i Sebastian Wielgus. Medal za pracę na rzecz szkoły i internatu oraz reprezentowanie szkoły w poczcie sztandarowym – Aneta Bżdziuch i Klaudia Skibniewska oraz Mikołaj Żuchowski. Medal za pracę na rzecz szkoły i internatu oraz za aktywną działalność w Kole Sygnalistów – Agnieszka Wojtaczka. Medal za aktywną działalność w Kole Sygnalistów: Artur Franas i Michał Kozłowski. Medal za pracę na rzecz szkoły i internatu: Konrad Fulara, który pełnił funkcję przewodniczącego SU, oraz Mateusz Malec. Ponadto wręczono jeszcze 20 medali uczniom za godne reprezentowanie szkoły w sporcie: Dryhusz Szymon, Gawlak Mateusz, Hoffmann Piotr, Kołaczyk Weronika, Łakota Łukasz, Piotrowski Bernard, Sucharnik Jan, Szymankiewicz Bartłomiej, Trzebniak Łukasz, Wabnic Piotr, Wojtaczka Agnieszka, Kwapiński  Bartłomiej, Popież Patryk, Skibniewska Klaudia, Sobieraj Edyta, Szydełko Karolina, Wielgus Sebastian, Wróblewski Arkadiusz, Zamolski Bartosz, Zygart Łukasz.Tytuł  Sportowca Technikum Leśnego w Miliczu Rocznika 2012 – 2016 otrzymał Łukasz Łakota. Ponadto Konrad Fulara, członek szkolnego koła artystycznego ARS otrzymał od opiekunki koła Krystyny Mielnik upominki – zdjęcie, jak gra na fortepianie podczas koncertu oraz szalik koła Ars. Na koniec Dyrektor Szkoły wręczył rodzicom listy gratulacyjne.

zapraszamy do obejrzenia galerii na naszym profilu na faceeboku