Uroczystość z okazji Dnia Kobiet

8 marca 2016

Uroczysty Apel z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet odbył się w szkolnej auli.

Prowadzącymi apel byli Szczepaniak Adrian( IIA) oraz Kulawiak Bartosz (IA), którzy powitali Dyrekcję Szkoły, wszystkich pracowników szkoły i uczniów.

 

„Spotykamy sie dziś, aby podziękować wszystkim Kobietom za ich serce, za to że są z nami w każdym dniu naszego życia – w tym dobrym, ale i w tym złym. 8 marca to Międzynarodowy Dzień Kobiet. Właśnie z tej okazji pragniemy złożyć wszystkim paniom pracującym w Technikum Leśnym w Miliczu i naszym koleżankom najserdeczniejsze życzenia. Niech Wam snuje się żywot w pomyślności, a fortuna niech nie omija waszego portfela. Ty zaś szlachetne zdrowie, ulubuj sobie nasze panie i wspieraj ich nadwątlone przez nas siły.”

 

Następnie przy utworze ” Nad pięknym modrym Dunajem”  Straussa uczeń Marcin Furman (IV A) odczytał horoskop dla Kobiet.

Prowadzący przypomnieli również o tym, że nie tylko kobiety mają swoje święto, od niedawna bowiem w kalendarzu zagościł Dzień Mężczyzn.

Pomysł na to święto jest pochodną idei równości płci. Tradycja święta  zapoczątkowana została w 1999 r. Na świecie jest on obchodzony oficjalnie 19 listopada, jednak w Polsce przyjęła się data 10 marca, czyli dwa dni po święcie kobiet.”

Jako następni na scenie pokazali się  uczniowie, którzy odegrali komiczną scenkę między żoną a mężem pt.: “On i Ona”  , w której główne role odegrali:  żona- Salwińska Oliwia IC , mąż- Świątczak Arkadiusz IC oraz Kowalczyk Kamil IC z wierszem Adama Asnyka „Posyłam kwiaty …”

 

Następnie głos zabrał Dyrektor Szkoły Pan mgr inż. Daniel Targosz:

… Jest mi bardzo miło i zaszczyt to dla mnie, że po raz kolejny mogę w  Dniu Święta Kobiet, w imieniu wszystkich Panów pracujących w naszej szkole, złożyć  Wam drogie Panie życzenia: życzenia zdrowia, pogody ducha, powodzenia w życiu osobistym oraz zadowolenia i satysfakcji w pracy zawodowej, dziękując jednocześnie za Wasz trud i zaangażowanie, jakie wkładacie na co dzień w wykonywaniu swoich obowiązków na rzecz naszej szkoły i młodzieży.

Wszystkim uczennicom życzę dużo zdrowia, uśmiechu na co dzień i samych sukcesów w szkole.

 

W drugiej części uroczystości pani Bożena Smereka ogłosiła wyniki konkursu na Mistrza Savoir Vivre 2016 klas IV. Nauczycielka powiedziała:

Grzeczność jest to cecha każdego człowieka, która kształtuje się przez lata. Wyraża dobre wychowanie i umiejętne zachowanie się w różnych sytuacjach  i  w znacznej mierze zależy od kultury osobistej każdego z nas. Za człowieka grzecznego możemy uważać takiego, który jest kulturalny, używa poprawnego słownictwa, nie łamie prawa. Te właśnie wspaniale cechy, które prezentował uczeń naszej szkoły  na przestrzeni swojej edukacji w latach 2012- 2016 postanowiła docenić Rada Pedagogiczna i  wybrać mistrza dobrych manier klas czwartych.”

 

Wychowawcy klas czwartych pani Bożena Smereka klasy IVA , pan Łukasz Kontowski z klasy IVB   na mistrza savoir vivre nominowali następujące osoby:

Marcina Furmana , Amadeusza Kosowskiego i Bernada Piotrowskiego z klasy IVa

Klaudię Skibniewską  , Sebastiana Wielgusa i Mikołaja Żuchowskiego   z klasy IVb.

MISTRZA Savoir Vivre klas czwartych rocznika 2012 – 2016 wybranego przez Radę Pedagogiczną Technikum Leśnego w Miliczu w  tajnym głosowaniu  został  Marcin Furman z klasy IV A. Uczeń Marcin Furman otrzymał wspaniałą statuetkę. Marcinowi serdecznie gratulujemy!

 

DSC01921 DSC01923 DSC01925 DSC01927 DSC01931 DSC01933 DSC01934 DSC01938 DSC01939 DSC01948 DSC01949