Kreatywnie w grudniu

Już pierwszego dnia grudnia wybraliśmy się do Kreatywnego Obiektu Multifunkcyjnego w Miliczu, w którym to poznaliśmy historię spółdzielni produkującej ozdoby choinkowe. Obecnie obiekt służy do rozwoju kreatywnego myślenia. W nim zwiedziliśmy Komnatę bombki, Izbę pamięci druha Bolka, salę widowiskową i inne ciekawie zaaranżowane pomieszczenia.
W następnym tygodniu pojechaliśmy do gospodarstwa ekologicznego „Rogata Owca” w Lędzinach w gminie Krośnice. Wspólnie z właścicielką p. Beatą uczestniczyliśmy w przedświątecznych warsztatach kulinarnych, podczas których piekliśmy ciasteczka cynamonowe i bułki na naturalnych składnikach i zakwasie. Po upieczeniu w specjalnym piecu chlebowym ze smakiem degustowaliśmy własne wypieki, a nadmiar przywieźliśmy do internatu aby poczęstować swoich kolegów.
W tym samym czasie koledzy z klasy II c uczestniczyli na terenie wsi Dziewiętlin (gm. Krośnice) w akcji sadzenia drzew czyli tworzeniu śródpolnej alei złożonej z dwóch gatunków drzew liściastych: jarząb pospolity i klon polny. Późnojesienne nasadzenia drzew odbyły się
w ramach inicjatywy społecznej pn. Młodzi opiekunowie drzew, w której uczestniczymy wspólnie z uczniami z koła ekologów z gimnazjum w Krośnicach.
Grudzień jest miesiącem, w którym prowadzone są liczne akcje dobroczynne. Jako wolontariusze wzięliśmy udział w świątecznej zbiórce żywności w milickich sklepach, wspomagając podopiecznych ośrodków pomocy społecznej w Miliczu i Cieszkowie.
Twórczo uczestniczyliśmy w konkursie na świąteczny wystrój pokoju oraz przy przygotowaniu misterium słowno-muzycznego pt.: „Tajemnica Bożego Narodzenia”, które zostało wysłuchane przez mieszkańców internatu, nauczycieli, pracowników podczas uroczystej kolacji wigilijnej. Zadbaliśmy o świąteczny wygląd internatu, przystrajając drzewka choinkowe, szopkę w stołówce, wystawę bogatą w świąteczne prace plastyczne wykonane różnymi technikami.
M. Dziedzic

01 02 03 04 05 06

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13