PATRIOTYCZNY LISTOPAD …

Patriotyczny listopad rozpoczęliśmy wycieczką do Domu Drzewa w Wałkowej, który powstał ze starej wyłuszczarni nasion. Młodzież zwiedziła nowocześnie i bogato wyposażone w materiały i pomoce naukowe sale edukacyjne.
W listopadzie bardzo uroczyście obchodzimy Święto Niepodległości. Koło artystyczne przygotowało patriotyczny apel w szkole pod hasłem: Nauczmy się na pamięć tego kraju. Z patriotycznym programem młodzież odwiedziła pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej oraz uświetniła wieczornicę, która odbyła się w internacie z udziałem zaproszonych gości z milickich środowisk kombatanckich. Z kolei grupa uczniów z klasy I-ej uczestniczyła w lekcji patriotyzmu, zapalając znicze na grobie Nieznanego Powstańca Wielkopolskiego w Białymkale. Dodatkowo dwóch uzdolnionych muzycznie uczniów kl. I wzięło udział w IX Konkursie Pieśni Patriotycznej w Ośrodku Kultury w Miliczu, w którym to Arek Świątczak zajął zaszczytne II miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.
Listopad to także kultywowanie tradycji wróżb andrzejkowych. Młodzież wówczas chętnie „ulega” magii wróżb takich jak: lanie wosku, słuchanie horoskopów chińskich, odkrywanie zawartości tajemniczych kubeczków itp. Przy stolikach internatowych wróżek można sobie wywróżyć ciekawą i na szczęście niedosłowną przyszłość.
M. Dziedzic

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15