Body Worlds

Dnia 6.11. grupa 23 uczniów z Technikum Leśnego i 19 uczniów z Liceum Ogólnokształcącego udała się na wystawę „Body Worlds” do Wrocławia. Opiekunkami wycieczki były panie: Ewa Chyła, Joanna Jurkanis – Smereka i Beata Jaskulska.
Tematyka wystawy poświęcona jest anatomii i fizjologii człowieka, długości życia oraz wpływu stylu życia na zdrowie ludzkie. Nie dziwi więc, że pełna nazwa wystawy brzmi : „ Body Worlds & The Cycle of Life”. Można na niej zobaczyć prawdziwe anatomiczne modele ludzkich organów, całego ciała, układów narządów zdrowych i w stanie chorobowo zmienionym. Wszystkie one zostały poddane procesowi plastynacji (konserwacji) opracowanemu w 1977 roku przez anatoma Gunthera von Hagens.
Zwiedzanie wystawy zajęło nam ponad 2 godziny, podczas których przewodnicy pomagali nam zgłębić tajniki budowy i funkcjonowania ludzkiego ciała. Mogliśmy na własne oczy zaobserwować m.in.: układ mięśni szkieletowych, najmniejsze kości w naszym organizmie (młoteczek, kowadełko i strzemiączko), kształtowanie się ciała człowieka niemalże od poczęcia, wpływ nikotyny na wygląd płuc, obtłuszczoną wątrobę czy nowotwór płuc i wiele innych…
Niewątpliwie była to niezapomniana i niewiarygodna podróż w głąb ludzkiego ciała…

20151106_123232_1 20151106_123259