„Pierwsze koty za płoty”

Miesiąc wrzesień był dla klas pierwszych pełen ciekawych zajęć.
Rozpoczęliśmy pieszą wycieczką po Miliczu, rozpoznając ważne obiekty użyteczności publicznej. Wycieczka zakończyła się konsumpcją smacznej pizzy w Imbissie milickim. Wcześniej młodzież zapoznała się z wystawą tematyczną pn. „Milicz teraz twoje miasto”. Korzystając z ciepłych dni września mieszkańcy internatu integrowali się z klasami pierwszymi przy ognisku piekąc ziemniaki, kiełbaski, jabłka i grając w różne gry tj. badminton, piłka siatkowa. Nowością w bieżącym roku szkolnym były dwa wyjazdy zorganizowane dla klas pierwszych. Pierwszy do Centrum Edukacyjno Turystycznego „Naturum” w Rudzie Sułowskiej. Młodzież z pomocą przewodnika zwiedziła Muzeum rybactwa, wysłuchała prelekcji na temat procesu hodowli karpia, obejrzała film o faunie i florze stawów milickich, zwiedziła ścieżkę zmysłów, zwierzyniec i skansen, w którym znajduje się izba mieszkalna i pomieszczenie biurowe sprzed wielu wielu lat.
Drugi wyjazd do Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie, w którym to młodzież uczestniczyła w ciekawych zajęciach terenowych, zwiedziła wspaniale wyposażone muzeum leśnictwa, zagrodę żubrów oraz zamek – Muzeum Czartoryskich.
Miesiąc wrzesień zakończył się bardzo udanymi obchodami Dnia chłopaka: audycją radiową na wesoło i dyskoteką, która cieszyła się wyjątkowym powodzeniem wśród wszystkich roczników.
Maria Dziedzic

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 1920212223