Pożegnanie absolwentów rocznika 2011-2015

24 kwietnia 2015 roku miał miejsce uroczysty Apel kończący edukację uczniów rocznika 2011-2015. Wśród zaproszonych gości znaleźli się Pan Marek Grams – Naczelnik Wydziału Organizacji i Kadr RDLP we Wrocławiu, Z-ca Nadleśniczego Nadleśnictwa Żmigród – Pan Sławomir Jaworski, Przewodniczący Związku Leśników Polskich Okręgu Dolnośląskiego w Rzeczypospolitej Polskiej – Pan Zbigniew Czeryba, Przedstawiciel Nadleśnictwa Milicz – Pan Zbigniew Nahajowski, Z-ca Burmistrza Gminy Milicz – Pan Sławomir Strzelecki, Przewodniczący Rady Powiatu – Pan Marek Warkocz, Przewodniczący RR – Pan Robert Płachta, Z-ca Przewodniczącego RR – Pani Renata Wiśniewska, Przewodniczący RR w latach 2012 -2014 – Pan Waldemar Latos.

Każdy z Gości skierował do stojących na placu apelowym uczniów słowa życzeń i gratulacje.

Szczególnie ciepło, udzielając wskazówek na dalszy etap życia absolwentów, zwrócił się Dyrektor Szkoły Pan Daniel Targosz, który powiedział m. in.:

(…) Nigdy nie traćcie zatem nadziei ani wiary we własne siły, ani wiary w możliwości drugiego człowieka. Pamiętajcie, że o wartości człowieka, oprócz nabytej wiedzy, stanowiska, decyduje to, co ma w sercu…… Miejcie więc szacunek dla każdego napotkanego człowieka, bo to jest jedna z najważniejszych rzeczy w życiu, a druga – że zawsze trzeba umieć być sobą – to trudne, ale tego trzeba się nauczyć.

(…) Idźcie przez całe życie z takim samym zapałem i entuzjazmem, jaki czujecie w sercach dziś, kiedy za chwilę odbierzecie świadectwo ukończenia szkoły – Technikum Leśnego w Miliczu, szkoły, która ma swoje niepowtarzalne tradycje i prestiż.

(…) Na dalszy etap życia pragnę zadedykować Wam słowa nieznanego autora – o nadziei… :

„…kiedy wszyscy mówią ci „zrezygnuj”, nadzieja szepce „spróbuj jeszcze jeden raz”……..”

(…) Nie gaście Waszej młodzieńczej świeżości i ciekawości świata, którą tak łatwo zatracić w codziennym życiu. Nie rezygnujcie z marzeń i planów. Pamiętajcie, że każdy z Was ma ważną rolę do spełnienia. Pamiętajcie też o tych, którzy Was ukształtowali – Waszych rodzicach, wychowawcach i nauczycielach.

Dyrektor podziękował Rodzicom uczniów, zespołowi kierowniczemu, całej kadrze pedagogicznej szkoły, wszystkim pracownikom administracji i obsługi oraz sponsorom i firmom współpracującym ze szkołą, a przede wszystkim RDLP we Wrocławiu i nadleśnictwom, a szczególnie Nadleśnictwu Milicz. (…) I proszę Was (w imieniu tej pięknej młodzieży) – o dalej….. i więcej……Proszę też o danie Im możliwości zatrudnienia, bo ten kwiat, w osobach uczniów tej zacnej Szkoły, w niedalekiej przecież przyszłości, wszystkich nas zastąpi…  Jest to zatem inwestycja najwłaściwiej lokowana.

Następnie Dyrektor Szkoły wręczył: świadectwa, medale i nagrody, a rodzicom listy gratulacyjne i podziękowania za współpracę.

Podczas Apelu wyróżniono aktywnych uczniów. Oto kategorie przyznanych nagród:

  1. Świadectwa ukończenia szkoły z wyróżnieniem, frekwencja, działalność na rzecz klasy:

Chlebowska Monika (5,296) ,Cichoń Damian (5,296),Wawrzyniak Dawid (5,074),Płachta Patryk (4,852),Dyba Przemysław (4,815),Dusza Wojciech (5,08),Rygol Tomasz (4,88),Ostój Tobiasz (4,81), Adamiak Mateusz (4,81)

 

2.Świadectwa ze średnią ocen powyżej 4,0, frekwencja, działalność na rzecz klasy:

Szpakowska Alicja (4,519),Woś Piotr (4,444),Fila Adam (4,407), Głowacki Jan (4,185)

Stempak Agnieszka (4,037), Olszak Patrycja (4,69), Kędzia Maciej (4,59), Kraśniewski Paweł (4,63), Stawicka Jolanta (4,4), Nawrot Tomasz (4,0), Wąsiak Odyseusz (4,41), Baczkowski Mateusz (4,26), Bartkowiak Michał (4,15), Wróbel Alan (4,07), Strugała Aleksander (4,04)

 

  1. Medale za ZASŁUGI: pracę na rzecz szkoły i internatu:

Chlebowska Monika – SU, MRI, poczet sztandarowy, Cichoń Damian – SU, Szpakowska Alicja – SU, MRI, poczet sztandarowy, Marciniak Adrianna – poczet sztandarowy, Płachta Patryk – koło sygnalistów myśliwskich, Woś Piotr – koło sygnalistów myśliwskich, Adamiak Mateusz – SU, internat, Dusza Wojciech – SU, MRI , Rygol Tomasz – MRI, Kędzia Maciej – poczet sztandarowy, Mielcarek Szymon – poczet sztandarowy, Wąsiak Odyseusz – SU

 

  1. Medale za godne reprezentowanie szkoły w SPORCIE:

Chabraszewski Mateusz, Chlebowska Monika, Cichoń Damian, Dyba Przemysław, Głowacki Jan, Korczowski Kamil, Nosal Edyta, Płachta Patryk, Stempak Agnieszka, Wiśniewski Bartosz

Woś Piotr, Adamiak Mateusz, Kotyl Mariusz, Mielnik Michał, Ostój Tobiasz, Piliński Łukasz, Janicki Patryk, Pielichowski Hubert, Pielichowski Mateusz, Strugała Aleksander, Wąsiak Odyseusz

 

POZOSTAŁE NAGRODY

 

Tytuł najlepszego sportowca 2011-2015:   Kotyl Mariusz – (nagroda rzeczowa), Piliński Łukasz – (nagroda rzeczowa)

Nagroda za 100 % frekwencję od klasy I do IV: Kędzia Maciej (nagroda książkowa)

Nagrody książkowe za pracę na rzecz internatu szkoły:   Waleński Jakub, Strugała Aleksander

Nagroda za 2 lata działalności w Szkolnym Kole Sygnalistów:   Sieński Mateusz

Za artystyczną działalność w Kole ARS w latach 2011-2015: Adamiak Mateusz, Kędzia Maciej

Piliński Łukasz, Rygol Tomasz, Dusza Wojciech – szczególne uznanie za działalność w kole ARS

Nagroda biblioteki szkolnej za czytelnictwo: Piliński Łukasz

STYPENDIA

Stypendium Naukowe Rady Krajowej Związku Leśników Polskich w Rzeczypospolitej Polskiej dla: Ostój Tobiasz , Cichoń Damian

Nagrody RDLP za najwyższe średnie ocen z przedmiotów zawodowych na przełomie 4 lat nauki: Chlebowska Monika (5,636), Cichoń Damian (5,636), Ostój Tobiasz (5,636), Wąsiak Odyseusz (4,73)

Zapraszamy do fotorelacji z Uroczystości Pożegnania Absolwentów.IMGP5889 IMGP5893 IMGP5894 IMGP5895 IMGP5896 IMGP5898 IMGP5903 IMGP5904 IMGP5906 IMGP5910 IMGP5912 IMGP5914 IMGP5917 IMGP5922 IMGP5927 IMGP5931 IMGP5939 IMGP5941 IMGP5947 IMGP5952 IMGP5954 IMGP5955 IMGP5957 IMGP5958 IMGP5960 IMGP5961 IMGP5962 IMGP5963 IMGP5964 IMGP5966 IMGP5967 IMGP5969 IMGP5970 IMGP5972 IMGP5973 IMGP5974 IMGP5975 IMGP5978 IMGP5979 IMGP5980 IMGP5981 IMGP5984 IMGP5985 IMGP5986 IMGP5987 IMGP5989 IMGP5990 IMGP5992 IMGP5996 IMGP5998 IMGP6000 IMGP6001 IMGP6003 IMGP6004 IMGP6005 IMGP6009 IMGP6013 IMGP6016 IMGP6018 IMGP6020 IMGP6022 IMGP6025 IMGP6026 IMGP6029 IMGP6030 IMGP6031 IMGP6032 IMGP6034 IMGP6037 IMGP6038 IMGP6040 IMGP6043 IMGP6045 IMGP6046 IMGP6053 IMGP6054 IMGP6056 IMGP6058 IMGP6061 IMGP6064 IMGP6066 IMGP6068 IMGP6069 IMGP6070 IMGP6072 IMGP6073 IMGP6075 IMGP6076 IMGP6080 IMGP6084 IMGP6086 IMGP6088 IMGP6090 IMGP6092 IMGP6095 IMGP6096 IMGP6098 IMGP6099 IMGP6103 IMGP6104 IMGP6107 IMGP6108 IMGP6113 IMGP6117 IMGP6125 IMGP6126 IMGP6140 IMGP6151 IMGP6153 IVa IVb IMGP5855 IMGP5859 IMGP5861 IMGP5862 IMGP5867 IMGP5868 IMGP5869 IMGP5870 IMGP5872 IMGP5874 IMGP5877