“Czy mnie jeszcze pamiętasz…”

“Czy mnie jeszcze pamiętasz…” to tytuł II edycji konkursu związanego z muzyką Czesława Niemena, organizowanego przez Koło Ars, prowadzone przez Krystynę Mielnik w Technikum Leśnym w Miliczu.

Konkurs wpisał się w obchody 5-lecia Koła Ars. Finał konkursu odbył się 21.04.2015 r. w imieninowy dzień Czesława Niemena. Jury w składzie p. Grażyna Kmiecik – przewodnicząca, Jadwiga Zawieja, Bartłomiej Kwapiński, Krystyna Mielnik, oceniło 20 prac z I LO i TL i wyłoniło zwycięzców:

I m. Karolina Prorok, Weronika Nocna – I LO

II m. Piotr Trocha – TL

III m. Hanna Lisiak – TL

oraz wyróżnienia: Klaudia Hreczuch, Jakub Konieczny, Eryk Żmuda, Jakub Zięba. (TL)

Wszystkich zebranych w galeryjce Technikum Leśnego przywitała tytułowa pieśń Cz. Niemena „Czy mnie jeszcze pamiętasz…”. Wernisaż i wystawę otwarto przecięciem wstęgi przez Pana Dyrektora Daniela Targosza. Krystyna Mielnik przybliżyła cel konkursu i jego historię. – Cz. Niemen wspaniały, nowatorski wokalista i kompozytor piosenek, kompozycji muzycznych do filmów i przedstawień teatralnych, który tworzył muzykę do poezji takich autorytetów literackich jak: A. Mickiewicz, C. K. Norwid, J. Tuwim, J. Iwaszkiewicz, M. Pawlikowska Jasnorzewska i inni, stał się naszym idolem.

W 2009 r. odbyła się I edycja konkursu plastycznego „Dziwny jest ten świat” związana z muzyką Cz. Niemena.

W 5-lecie Koła Ars odbyła się II Edycja Konkursu „Czy mnie jeszcze pamiętasz…” – My pamiętamy, na dowód tego te oto piękne prace. Część z nich wykonana na Warsztatach Plastycznych 31. III. 2015 r.

Prowadząca powitała gości i finalistów konkursu i zaprosiła do obejrzenia krótkiej noty biograficznej z fragmentami piosenek doskonałego kompozytora i wokalisty kolejnego pokolenia Polaków przetykanej ciekawymi fotografiami z różnych okresów życia i twórczości Czesława Niemena.

Następnie wręczane były nagrody, dyplomy i wyróżnienia. Nagrody to płyty z muzyką Czesława Niemena i poezja ulubionego przez kompozytora poety C. K. Norwida. Nagrody ufundowane przez Radę Rodziców wręczał Pan Dyrektor Daniel Targosz a Pani Krystyna Mielnik wręczyła podziękowania Pani Grażynie Kmiecik, Pani Izabeli Rokicie, Panu Łukaszowi Kontowskiemu za wkład pracy w przygotowanie konkursu.

Miłym akcentem było uhonorowanie przez Dyrekcję Technikum Leśnego Pani Krystyny Mielnik, która z rąk Dyrektora Szkoły otrzymała nagrodę w 5-lecie Koła Ars za zaangażowanie i wkład pracy. Dla wszystkich gości i uczestników finału konkursu „Czy mnie jeszcze pamiętasz…” zaśpiewała Pola Dziedzic – tegoroczna absolwentka I LO – piękną pieśń „Sen o Warszawie”. Za swój mini recital uzdolniona wokalnie wokalistka otrzymała w podziękowaniu obraz z różą autorstwa Krystyny Mielnik. Przy owocowej biesiadzie słuchano muzyki Cz. Niemena.

 

Zwieńczeniem całej artystycznej imprezy było wspaniale zaśpiewane piosenki tytułowej II Edycji Konkursu „Czy mnie jeszcze pamiętasz…”

Podziękowania gościom: Panu Dyrektorowi D.Targoszowi, Pani Dyrektor P. Szymańskiej, Pani G. Kmiecik, Panu Ł. Kontowskiemu, Pani M. Dziedzic, Pani P. Dziedzic i wszystkim finalistom złożyła prowadząca Krystyna Mielnik. Wystawa do zwiedzania w Galeryjce TL do 19.05.2015 r.

Zapraszają organizatorzy: Koło ARS oraz Krystyna Mielnik

DSCF5787 DSCF5788 DSCF5789 DSCF5791 DSCF5792 DSCF5794 DSCF5797 DSCF5798 DSCF5799 DSCF5800 DSCF5801 DSCF5802 DSCF5803 DSCF5804 DSCF5805 DSCF5808 DSCF5809 DSCF5810 DSCF5811 DSCF5812 DSCF5814 DSCF5816 DSCF5817