XIII Mistrzostwa Polski Szkół Leśnych w Tenisie Stołowym

W Technikum Leśnym w Tucholi, w dniach 13-14 marca, odbyły się już XIII Mistrzostwa Polski Szkół Leśnych w Tenisie Stołowym.

Już w pierwszym dniu rozgrywek drużyna chłopców w składzie: Mariusz Kotyl, Łukasz Łakota, Szymon Adasiak oraz Bartosz Gajda zajęli drużynowo pierwsze miejsce, na pięć zgłoszonych zespołów z innych szkół!
W popołudniowej części rozgrywek również bardzo dobrze zaprezentował się opiekun ekipy – Wiesław Cerazy, który w kategorii nauczycieli zajął 3 miejsce. W tym samym czasie odbywały się gry mieszane (tzw. miksty), w których wystartowała para naszych zawodników: Karolina Szydełko oraz Mariusz Kotyl – Ci również uplasowali się na 3 pozycji.
Jednak nie był to koniec sukcesów. Drugiego dnia rozegrany został turniej indywidualny, który po wielu spotkaniach wyłonił tegorocznych Mistrzów Polski.
Na najwyższym podium stanął Mariusz Kotyl, a brąz wywalczył Łukasz Łakota. Czwarte miejsce zajął również nasz reprezentant – Szymon Adasiak.
W kategorii dziewcząt, Karolina Szydełko zajęła czwarte miejsce.

Podczas ceremonii zakończenia turnieju, dodatkowe wyróżnienie otrzymał Mariusz Kotyl, będący już po raz czwarty uczestnikiem Mistrzostw. Turniej został profesjonalnie zorganizowany i przebiegał w miłej, sportowej atmosferze.